• Dolar Alış / Satış: 5.852 / 5.862
  • Euro Alış / Satış: 6.555 / 6.567
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Tuz Mağarasında çalışmalar devam ediyor

4 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
697 defa okundu.
Tuz Mağarasında çalışmalar devam ediyor

Vali Vahdettin Özcan, Tuz Mağarasının turizme kazandırılması kapsamında devam eden çalışmaları 1 Nisan 2016 Cuma günü yerinde inceledi.

Bu İncelemede Vali Özcan’a,  Milletvekilleri Hüseyin Filiz ve Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çerkeş Kaymakamı Cengiz Ünsal, ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız eşlik etti.

Heyete Tuz Mağarasında yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında Firma sahibi Hacı Coşkun, İl Özel İdaresi Köye Yönelik Hizmetler Müdürü Serdar Soydaş tarafından açıklayıcı bilgiler verildi.

Mağarada Yapılan İşler; Mağara duvar ve tabanında kavlak temizliği, Galeri ayırma amaçlı kafes duvar, Mağara dışı otopark dolgusu, Mağara içi altyapı kazısı, Mağara içi altyapı yangın hattı, Mağara içi altyapı atık su hattı, Mağara içi altyapı içme suyu hattı, Mağara içi fosseptik ve wc temel çalışmaları, Mağara dışı içme suyu depo temel hafriyatı, Mağara dışı atık su hattı çalışması, Mağara dışı içme suyu hattı çalışması.

Vali Vahdettin Özcan, yapılması gereken çalışmalar hakkında yetkililere talimatlar verdi ve turizme kazandırılacak Tuz Mağarasının Çankırı’ya hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN