Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Ülkücü Şehitlerimiz ve Ülkücü Hareketin Dünü, Bugünü ve Yarını Konulu Konferansı Gerçekleşti

Çankırı Ülkü Ocakları Orta Öğretim Birimi Tarafından 27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü kapsamında düzenlenen Ülkücü şehitleri anma ve Şükrü Alnı açık Konferansı, Okunan Yasini Şerif’le Başladı. Çankırı Ülkü Ocakları Orta Öğretim Birim Başkanı Emre Ayhan ve Çankırı Ülkü Ocakları İl başkanı Bahadır Akbaba’nın Konuşmaları ile devam eden Programda Çankırı Ülkü Ocakları İl Başkanı Bahadır […]
Genel - 29 Mayıs 2014 19:39 A A

Çankırı Ülkü Ocakları Orta Öğretim Birimi Tarafından 27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü kapsamında düzenlenen Ülkücü şehitleri anma ve Şükrü Alnı açık Konferansı, Okunan Yasini Şerif’le Başladı.

Çankırı Ülkü Ocakları Orta Öğretim Birim Başkanı Emre Ayhan ve Çankırı Ülkü Ocakları İl başkanı Bahadır Akbaba’nın Konuşmaları ile devam eden Programda Çankırı Ülkü Ocakları İl Başkanı Bahadır Akbaba konuşmasında 27 Mayıs tarihi her yıl Gün Sazak ve ülkücü şehitleri anma günü olarak idrak edilmektedir. Merhum Gün Sazak Türk gençliğinin Örnek Alması gereken büyük ve mümtaz bir şahsiyettir. Özellikle devlet yönetiminde görev alacak her insanın, Gün Sazak Bey’in dürüstlüğünden, tavizsiz yönetiminden, sahip olduğu ve savunduğu değerlerden ders çıkaracağı birçok örnekleri vardır.

Vatanımızın ve milletimizin mukaddes olan değerlerini koruma pahasına canlarını feda eden, bir hilal uğruna kutlu bir dava yolunda şahadet mertebesine erişen iman ve edep abidesi ülküdaşlarımızın mücadeleleri en yegane rehberlerimizin den biri olacağını önemle belirtiyoruz.

Rahnelerde Kur’an okurken şahadete eren İsmail Tomaç’ı, iftar sofralarında kurşunlanan Ruhi Kılıçkıran’ı, ciğerleri şişirilip okulun üçüncü katından atılan Ertuğrul Dursun Önkuzu’yu, darağaçlarında denge politikasına kurban edilen Pehlivanoğlu’nu, Ankara’da Komünist militanlar tarafından kurşunlarla şehit edilen Çankırılı Mehmet Ali Gözleme, Şabanözü Gümerdiğinli Sıtkı Aydın’ı, Ankara’da cami çıkışı hain saldırıda kardeşi Mehmet Ali Gibi Şehit olan Hasan Kerim Gözleme’yi, Adana’da görev yaparken lojmanda Öğretmen arkadaşları ile Eldivanlı Müslüm Teke’yi, İstanbul’da şehit edilen Kurşunlulu Seyfi Güleri ve Çankırı’da bıçaklanarak şehit edilen Şaban Çeviğ’i unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız dedi.

Program, Milliyetçi, Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Baş Danışmanı Şükrü Alnıaçık hocamızın Ülkücü Şehitlerimiz ve Ülkücü Hareketin Dünü, Bugünü ve Yarını Konulu konferansı ile sona erdi.

Ülkücü Şehitlerimiz ve bu vatan toprağı adına şehit düşmüş tüm şehitlerimizi yad edildi.

Bu haber 2196 kez okundu.
Genel - 19:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.