Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Uluyaz ve Ersoy profesyonellik yolunda!

Çankırı Basketbol Akademi sporcularından İhsan Kayra Uluyaz ve Arda Ersoy 21-22 Haziran 2014 tarihinde Türk Telekom Spor Tesisleri’nde yapılan Türk Telekom Basketbol Spor Okulları alt yapı seçmelerine katıldı. 2004 doğumlu İhsan Kayra Uluyaz ve 2002 doğumlu Arda Ersoy, Çankırı Basketbol Akademi altyapısından yetişerek Ankara’da büyük bir başarı gösterip Çankırı’yı en iyi şekilde temsil ettiler. Yapılan […]
Genel - 26 Haziran 2014 15:13 A A

Çankırı Basketbol Akademi sporcularından İhsan Kayra Uluyaz ve Arda Ersoy 21-22 Haziran 2014 tarihinde Türk Telekom Spor Tesisleri’nde yapılan Türk Telekom Basketbol Spor Okulları alt yapı seçmelerine katıldı.

2004 doğumlu İhsan Kayra Uluyaz ve 2002 doğumlu Arda Ersoy, Çankırı Basketbol Akademi altyapısından yetişerek Ankara’da büyük bir başarı gösterip Çankırı’yı en iyi şekilde temsil ettiler.

Yapılan seçmelerde İhsan Kayra Uluyaz Türk Telekom alt yapısına seçilirken, Arda Ersoy’un ise listesi Türk Telekom Spor kulübü internet sitesinden yakın zamanda yayınlanacak.

Sporcuları tebrik ederek, başarılarının devamını dileyen Çankırı Basketbol Akademi Kulüp Başkanı Fatih Akay gazetemize yaptığı açıklamada; “Çankırı Basketbol Akademinin “HEDEFE GİDEN TEK YOL” parolası ile kurulduğu ilk yılında büyük kulüplere oyuncu vermeye başlaması bizleri mutlu etmiş ve doğru yolda ilerlediğimizi göstermiştir. Bizler, Çankırılı gençlerimize basketbol sporunu sevdirerek, sporcu ve seyirci sayısını arttırmak için emek harcamaya devam edeceğiz.” dedi.

“Kulübün profesyonel oyuncular yetiştirmek üzere yola çıkmış bir basketbol gönüllüsü topluluğu” olduğunu belirterek sözlerine devam eden Akay, “Basketbolu önemsettirmek, gelecekte kulüp ve okul takımlarında başarılı birer basketbol kariyeri edindirmek, daha ilerisinde profesyonel oyuncular yetiştirmek isteyen bir kulüptür. Profesyonel manada çalışan bir altyapı takımıdır. Basketbolu öğretirken, tüm gençlerimize basketbolu sevdirmek, kötü alışkanlıklardan uzak tutup, derslerin yanında sosyal yönden geliştirmek, toplumda nasıl hareket etmesini bilen sağlıklı birer birey olmaları amaçlanmıştır. Oyuncularımızın tamamına doğru hedefler koyup, doğru yönlendirmeye çalışacağız. Profesyonellik derecesinde oyuncu olamayacak çocuklarımıza verdiğimiz eğitimle günümüzde büyük sıkıntısını çektiğimiz bilinçli taraftar ve bilinçli spor seyircisi olmayı amaçlamaktadır.” dedi.

Veliler Lütfi Ersoy ve Haluk Uluyaz, Çankırı Basketbol Akademi Spor Kulübüne ve Baş Antrenör Cihat Maraz’a teşekkür ederek seçmelerde yaşadıkları duyguları paylaştılar.

Ankara’da yapılan seçmelerde çocuklarını izlerken onurlandıklarını belirten veliler, çocuklarımızı burada görmek bizi fazlasıyla mutlu etti. Özgüvenleri ile çıktıkları seçmelerde Türk Telekom alt yapı koçlarının çocuklarımıza yoğun ilgi göstermeleri ve alt yapı eğitimlerinin çok sağlam olduklarını dile getirmeleri, biz veliler için seçilip, seçilmemesinin yanı sıra farklı ve büyük bir mutluluk yarattı. Çankırı Basketbol Akademi ekibine teşekkür ediyoruz dediler.

Çankırı Basketbol Akademi Antrenörü Cihat Maraz’da, Çankırı Basketbol Akademi kulübünün  Çankırı’nın ve Çankırı’da yaşayan çocukların en iyi şekilde ve en doğru şekilde fundamental (Basketbolun temel teknik özellikleri) vermek amaçlı kurulan tek basketbol kulübü olduğunu belirterek, “Çocuklarını basketbol sporunda en iyi yerlerde görmek için tercih edecekleri tek adres konusunda iddialıyız. Biz, Çankırı çocuğuna hizmet için kurulduk ev o yolda da ilerliyoruz. Destek veren tüm velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Çalışmaların yaz spor okulları programı ile devam ettiğini de belirten Antenör Maraz,  Çankırı Basketbol Akademi Yaz Spor Okulları Fen Lisesi Spor Salonunda devam ediyor. Katılmak isteyen ve basketbol seven gençleri hafta içi Pazartesi ve Çarşamba günleri saat 17.30 ile 19.00 saatleri arasında salonumuza bekliyoruz diyerek davet etti.

 

Bu haber 2808 kez okundu.
Genel - 15:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.