• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Üniversite Gençliği Siyasi Parti Adaylardan Söz Aldı

5 Mart 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1321 defa okundu.
Üniversite Gençliği Siyasi Parti Adaylardan Söz Aldı
Ulusal Gençlik Parlamentosu tarafından Türkiye genelinde başlatılan “Genç Dostu Adaylar Genç Dostu Kentler Neredesin” adlı kampanyası, Çankırı Karatekin Üniversitesi Geleceği İnşa Topluluğu tarafından Çankırı’da organize edildi.
Bu çerçevede, Çankırı Belediye Başkanlığı için tüm siyasi partilerin belirlediği başkan adayları ile görüşmeler yapılarak “İyi Niyet Sözleşmesi” imzalanmıştır.
Sözleşmede;
Gençlerin karar alma mekanizmalarında yer almaları,
Gençlerin fikirlerinin stratejik planlara dahil edilmesi,
Şehirde gençlik istihdamının arttırılması hususunda çalışmaların planlanması,
Genç örgütleri ile genç kadınların ve genç engellilerin konumlarının güçlendirilmesi,
Gençlik üzerine çalışan sivil toplum örgütlerinin,
Üniversitelerin gençlik topluluklarının fiziki ve sosyal açıdan desteklenmesi, konuları ele alınmıştır.
Çankırı Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı İrfan Dinç imza sonrasında Çankırı’yı öğrencilerin zihninde kalıcı kılmayı amaçladıklarını, geleceğe ve gençliğe fayda sağlayacak her çalışmanın içerisinde her daim memnuniyetle yer alacaklarını belirtti.
Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı Belediye Başkan Adayı Hakkı Yalçınise gençlerin aktif çalışmaların içerisinde yer almalarından gurur duyduklarını, düşünen ve üreten bir gençlik istediklerini ifade etti.
Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Taner Karagöz‘de belediyeler, üniversiteler ve gençlerle sürekli işbirliği içerisinde olmalarını gerektiğini, gençlerle bu sözleşmeye imza attıklarını için son derece mutlu olduklarının altını çizdi.
Ulusal Gençlik Parlamentosu delegesi ve Geleceği İnşa Topluluğu Yürütme Kurulu Başkanı Dicle Aktay kampanya çerçevesinde, bütüncül bir gençlik politikası ile Genç Dostu Kent’i destekleyen bütün Genç Dostu Başkan adaylarına teşekkür ederek gençlerin sadece geleceğin liderleri değil bugününde ortaklarıdır olduğunu ifade etti.
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN