Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Üniversite Gençliği Siyasi Parti Adaylardan Söz Aldı

Ulusal Gençlik Parlamentosu tarafından Türkiye genelinde başlatılan “Genç Dostu Adaylar Genç Dostu Kentler Neredesin” adlı kampanyası, Çankırı Karatekin Üniversitesi Geleceği İnşa Topluluğu tarafından Çankırı’da organize edildi. Bu çerçevede, Çankırı Belediye Başkanlığı için tüm siyasi partilerin belirlediği başkan adayları ile görüşmeler yapılarak “İyi Niyet Sözleşmesi” imzalanmıştır. Sözleşmede; Gençlerin karar alma mekanizmalarında yer almaları, Gençlerin fikirlerinin stratejik […]
HABERLER - 5 Mart 2014 19:22 A A
Ulusal Gençlik Parlamentosu tarafından Türkiye genelinde başlatılan “Genç Dostu Adaylar Genç Dostu Kentler Neredesin” adlı kampanyası, Çankırı Karatekin Üniversitesi Geleceği İnşa Topluluğu tarafından Çankırı’da organize edildi.
Bu çerçevede, Çankırı Belediye Başkanlığı için tüm siyasi partilerin belirlediği başkan adayları ile görüşmeler yapılarak “İyi Niyet Sözleşmesi” imzalanmıştır.
Sözleşmede;
Gençlerin karar alma mekanizmalarında yer almaları,
Gençlerin fikirlerinin stratejik planlara dahil edilmesi,
Şehirde gençlik istihdamının arttırılması hususunda çalışmaların planlanması,
Genç örgütleri ile genç kadınların ve genç engellilerin konumlarının güçlendirilmesi,
Gençlik üzerine çalışan sivil toplum örgütlerinin,
Üniversitelerin gençlik topluluklarının fiziki ve sosyal açıdan desteklenmesi, konuları ele alınmıştır.
Çankırı Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı İrfan Dinç imza sonrasında Çankırı’yı öğrencilerin zihninde kalıcı kılmayı amaçladıklarını, geleceğe ve gençliğe fayda sağlayacak her çalışmanın içerisinde her daim memnuniyetle yer alacaklarını belirtti.
Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı Belediye Başkan Adayı Hakkı Yalçınise gençlerin aktif çalışmaların içerisinde yer almalarından gurur duyduklarını, düşünen ve üreten bir gençlik istediklerini ifade etti.
Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Taner Karagöz‘de belediyeler, üniversiteler ve gençlerle sürekli işbirliği içerisinde olmalarını gerektiğini, gençlerle bu sözleşmeye imza attıklarını için son derece mutlu olduklarının altını çizdi.
Ulusal Gençlik Parlamentosu delegesi ve Geleceği İnşa Topluluğu Yürütme Kurulu Başkanı Dicle Aktay kampanya çerçevesinde, bütüncül bir gençlik politikası ile Genç Dostu Kent’i destekleyen bütün Genç Dostu Başkan adaylarına teşekkür ederek gençlerin sadece geleceğin liderleri değil bugününde ortaklarıdır olduğunu ifade etti.
Bu haber 2392 kez okundu.
HABERLER - 19:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.