Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Vali Özcan: Çankırı dualı bir şehir

Vali Vahdettin Özcan, 2014 yılı yatırım ve hizmetlerin genel değerlendirmesini yaptı. Değerlendirme sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Vali Özcan “Çankırı dualı bir şehir diye her ortamda söylüyorum. Şükürler olsun işler yolunda gidiyor. Benden bir hizmet isteyenden bende proje istiyorum. Bana proje ile gelen müdüre yardımcı oluyorum.” dedi. “2012’de en fazla göç alan ildik, 2013’de göç […]
Çankırı Gündemi - 21 Ocak 2015 19:55 A A

Vali Vahdettin Özcan, 2014 yılı yatırım ve hizmetlerin genel değerlendirmesini yaptı.

Değerlendirme sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Vali Özcan “Çankırı dualı bir şehir diye her ortamda söylüyorum. Şükürler olsun işler yolunda gidiyor. Benden bir hizmet isteyenden bende proje istiyorum. Bana proje ile gelen müdüre yardımcı oluyorum.” dedi.

“2012’de en fazla göç alan ildik, 2013’de göç alan iller arasında yer aldık. Ben 2014 yılından da derece yapacağımıza umutluyum. Nüfusumuz artmaya devam ediyor” diyen Vali Özcan “Çankırı nüfus artışında Türkiye ortalamasının çok üzerindedir. Sanayileşmedeki atılımlar ve Üniversite’nin büyümesi ile nüfus artışımız devam edecektir. Yakınkent OSB’de 2017 yılında çalışacak 2 bin kişiyi nerden bulacağız diye telaşlanıyoruz. Şuanda 560 kişi çalışıyor. Tüney ve civar köylerde işsiz yok.” dedi.

Köylerin, ilçelerin ve il Merkezindeki içme suyu konusunda geniş çaplı bir çalışma yaptıklarını ifade eden Vali Özcan “Ciddi bir çalışma yaptık. Sıkıntılı olan belediyelerine uyarılarında bulunduk. Gerekli hassasiyetler gösteriliyor. Bazı depolarda değerlerin yüksek olduğu fark edildi. Uyarılarımıza uyup uymadıkları konusunda denetlememiz devam edecek.” dedi.

2015 tanıtım günlerinin Eylül 2015’de Ankara’da gerçekleşeceğini belirten Vali Özcan, 2023 Çankırı planlaması yaptıklarını ve projelerini de en yakın zamanda açıklayacaklarını söyledi.

Kamu zararı meydana getirenlerin yakasına yapışırım diyen Vali Özcan “Emniyet Müdürlüğü inşaatında yakında güzel gelişme sağlanacak. Mevzuattan kaynaklanan sıkıntılar yüzünden binamız yarım kalmıştı. Bir aksilik yaşanmazsa Nisan’da ihale, 2015 sonunda teslim olacak şekilde çalışma yapılıyor.” dedi.

“Kamu yatırımlarının gerçekleşmesi oranında Kastamonu ve Sinop’tan daha iyi durumdayız.” diyen Vali Özcan “Tuz Mağarasında da yakın zamanda turizme can katacak projelerin başlayacağını belirtti.

Bu haber 1637 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 19:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.