Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Vali Özcan değerlendirmelerde bulundu

Vali Vahdettin Özcan, yeni göreve gelen siyasi parti yöneticilerinden, TÜİK verilerine, eğitimde yapılan yatırımlardan emniyet binasının inşaatına kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu. Vali Özcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Başbakanlık tarafından Çankırı köylerinin alt yapısında kullanılmak üzere 7 milyon lira PARA aktarıldığını dile getirerek, bu paranın nasıl kullanılacağı konusunda programı önümüzdeki günlerde hazırlayacaklarını söyledi. Son Valiler Kararnamesi […]
Genel - 21 Şubat 2015 09:35 A A

Vali Vahdettin Özcan, yeni göreve gelen siyasi parti yöneticilerinden, TÜİK verilerine, eğitimde yapılan yatırımlardan emniyet binasının inşaatına kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu.

Vali Özcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Başbakanlık tarafından Çankırı köylerinin alt yapısında kullanılmak üzere 7 milyon lira PARA aktarıldığını dile getirerek, bu paranın nasıl kullanılacağı konusunda programı önümüzdeki günlerde hazırlayacaklarını söyledi.

Son Valiler Kararnamesi ile bazı valilerin görev yerinin değiştiğini hatırlatan Vali Özcan, “Biz görevimizin başındayız. Sanırım seçimi birlikte geçireceğiz. Birlikte çalışacağımız için mutluyuz. Bize ne görev verirlerse bunu yaparız” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı döneminde Milli Eğitim yatırımlarında bir ivme kazanıldığını belirten Vali Özcan, “Kız Meslek ve Tarım Liselerinin ihalesi önümüzdeki günlerde yapılacak. Orman İşletmenin olduğu yere 24 derslikli yeni bir okul yapılacak” şeklinde konuştu.

Bir süredir Çankırı’nın gündeminde olan Emniyet Müdürlüğü inşaatıyla ilgili de önemli açıklamalarda bulunan Vali Özcan, binanın inşaatını devam ettirecek olan yüklenici firma yetkilisiyle görüştüğünü dile getirerek, inşaatın önümüzde ki günlerde başlayıp, yıl sonuna kadar bitirilmesinin planlandığını kaydetti.

Vali Özcan, Çankırıspor’un düşmeme noktasında umutlarının tükendiğini aktararak, “Bir şehrin sosyalleşmesinde, kendini geliştirmesinde spor çok önemlidir. Ama ne yazık ki takım düşecek, çıkması da artık çok zor. Bunda hepimizin sorumluluğu var” dedi.

AK Parti ve MHP’nin yönetimlerinin değiştiğinin bir gazetecinin hatırlatması üzerine değerlendirmede bulunan Vali Özcan, şöyle konuştu:

“Salim beyle medeni bir ilişkimiz vardı. Zaman zaman aydı düştüğümüz konular elbette oldu ama hiçbir zaman birbirimizin yüzüne baktırmayacak sözleri birbirimize hiçbir zaman söylemedik. Celal beye de bunları söyledim. Benim de bağlı olduğum kurallar yasalar var. Celal bey il başkanı ben Valiyim. Kendisine kapım her zaman açık. Ben kimse için suç işlemem. Kimsenin hakkını da kimseye yedirmem. Muhalefet partileri demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. MHP’den yeni seçilen il başkanımız Çetin beyi de arayıp kendisini tebrik ettim. Umarım Çankırı için hayırlısı olur.”

Vali Özcan, TÜİK verilerinden bahsederek, kanatlı sayısının 2.5 milyona ulaşmasının sevindirici bir durum olduğunu aktardı.

Bu haber 1506 kez okundu.
Genel - 09:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.