26° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Yapraklı Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri Avrupada’da staj yapıyor

FOTOĞRAF - 10 Mayıs 2016 11:26 A A

Erasmus Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketlilik projesi kapsamında Almanya ve Hollanda’ya giden  Yapraklı Çok Programlı Anadolu Lisesinin Öğrencileri Hasta Ve Yaşlı Bakımı Konusunda  staj çalışmaları yapıyor.

 

Hollandanın Roterdam ve Almanyanın Ausgburg Şehirlerinde yapılan ve 14 gün sürecek “Yaşlılarımız ve Bakıma Muhtaç Hastalarımıza AB Standartlarında Bakım Yapılması” isimli proje çalışmalarına  Hasta ve Yaşlı Bakımı alanında okuyan 17 öğrenci katılmaktadır. Hollanda grubuna Okul Müdürü Cihangir Coşkunoğlu, Almanya grubuna ise Okul Müdür Yardımcısı Güler Altıntoprak kafile başkanlığı yapmaktadır.

 

Proje çalışmaları ile öğrencilerin; hasta ve yaşlı bakımındaki meslekî bilgi ve becerilerini  geliştirmeleri,  Avrupa Ülkelerindeki  günümüz yaşlı bakım koşullarını yakından takip etmeleri için Almanya ve Hollanda’daki hasta ve yaşlı hizmeti sunan kurum/kuruluşlarda  teorik ve pratik mesleki eğitim almaktalar.

 

Okul Müdürü Cihangir Coşkunoğlu, proje çalışmalarının oldukça faydalı geçtiğini, öğrencilerin staj çalışmalarının yanında Avrupa Ülkelerini ve AB’ni yakından tanıma fırsatı bulduklarını söyledi ve Proje ile ilk defa Avrupa’ya gelen öğrencilerin mesleki, kültürel ve kişisel gelişimlerine önemli katkılar sağlandığını belirtti.

 

Refakatci öğretmen ve öğrencilerin proje giderleri AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından sağlanan hibe bütçe içerisinden karşılanıyor.

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 4419 kez okundu.
FOTOĞRAF - 11:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • Virtual Private Server 25 Mayıs 2017 03:45

  Kemer’ projeleriyle, Istanbul Kartal Anadolu Imam Hatip Lisesi ogrencileri Enes Sefa Cetin, Ibrahim Enes Aslan ‘Programlamay?

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.