• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Yarane öfke değil sevgi yakışır

19 Nisan 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
561 defa okundu.
Yarane öfke değil sevgi yakışır

ilimiz Valiliği Emniyet Müdürlüğü Basın Halkla İlişkiler Büro Amirliği yazılı bir basın açıklaması yaparak “Öfke Kontrolünün Sağlanması” amacıyla proje başlattığını duyurdu.

Yapılan açıklamada; “Çankırı Emniyet Müdürlüğü olarak; vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini en üst seviyede sağlamak için, zaman mefhumu gözetmeksizin canla-başla her kademede ve seviyede bulunan personelimiz ile halkımıza güvenlik hizmeti sunmaktayız. Çankırı ilimizin daha huzurlu ve güvenli ortama kavuşması için Emniyet Müdürlüğü personelimizin görevini en iyi yapmasının yanında, güvenlik hizmetleri sunmuş olduğumuz vatandaşlarımızın da kendi güvenliklerini sağlamaları konusunda katkıda bulunmaları vazgeçilmezdir.

2013-2014 yılları içerisinde ülkemizdeki toplumsal ve seçim hareketliliğinin, ilimize yansımasıyla birlikte öfkeye dayanan üzücü olayların olmadan önüne geçebilmek amacıyla, Valiliğimiz öncülüğünde, Çankırı Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ile Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, 18 Nisan-01 Haziran 2014 tarihleri arasında “Öfke Kontrolünün Sağlanması” amacıyla proje çalışması başlatılmıştır.

Projenin yürütülmesinde hedef; olayların meydana gelmeden önlenmesi ve öfke kontrolünün sağlanmasına yönelik vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesidir.

Bu proje kapsamında “YARAN E ÖFKE DEĞİL SEVGİ YAKIŞIR”, “ÖFKE GELİR GÖZ KARARIR ÖFKE GİDER YÜZ KIZARIR”, ” ÖFKENİ GÖM MAZİYE UZAK DURSUN TAZİYE” , “BİR ANLIK ÖFKENİN KURBANI OLMA, UNUTMA Kİ, ÖFKE EKİLEN YERDEN PİŞMANLIK BİÇİLİR” sloganlarını içeren 18 adet Megalight, 500 adet duvar afişleri halkımızın yoğun olarak bulunduğu umuma açık ve umuma mahsus yerlerde görmelerini sağlamak üzere asılması, yine bahse konu duvar afişlerini ve sloganları içeren 500 adet cd hazırlanması ve 12 Mayıs 2014 günü saat 14.00 de 100.Yıl Kültür Merkezi’nde Elmadağ Polis Meslek Yüksek Okulu’nda görevli Uzman Psikolojik Danışman 4.Sınıf Emniyet Müdürü İsmail ÇAKIR tarafından “Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi” konulu konferans verilecektir.” denildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN