12° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Yol için tesislerinden vazgeçtiler

İl Genel Meclisi Ekim birleşimlerinin 4. dün gerçekleştirildi. İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker başkanlığında, tam üye sayısıyla toplanan dünkü birleşimde ilk olarak, mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne tahsisli taşınmazın kent içi yol çalışmaları çerçevesinde Çankırı Belediye Başkanlığı’na tahsisi konusunu inceleyen İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu ele alındı. Gündem maddesi hakkında meclis üyelerini bilgilendiren İmar ve […]
Çankırı Gündemi - 14 Ekim 2014 16:24 A A

İl Genel Meclisi Ekim birleşimlerinin 4. dün gerçekleştirildi. İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker başkanlığında, tam üye sayısıyla toplanan dünkü birleşimde ilk olarak, mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne tahsisli taşınmazın kent içi yol çalışmaları çerçevesinde Çankırı Belediye Başkanlığı’na tahsisi konusunu inceleyen İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu ele alındı.

Gündem maddesi hakkında meclis üyelerini bilgilendiren İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Ahmet Çelik, İlimiz Merkez Karataş Mahallesi 257 ada 17 parselde mülkiyeti Hazineye ait 4.529,00 m2 yüzölçümlü İdaremize tahsisli taşınmaz üzerinde 3 katlı betonarme bina, 2 katlı 4 daireli lojman binası ve 2 katlı sosyal tesis (yemekhane) binasının, Çankırı Belediye Başkanlığına söz konusu taşınmazın “2. ve 3. Derece Kent İçi Yol” yapılması amacıyla tahsisi talep edilmektedir” dedi.

Konu ile ilgili olarak yaptıkları çalışmalara da değinen Çelik, “İmar ve Bayındırlık Komisyonu olarak dosyası üzerinde yaptığımız çalışmalarda, ilimiz Merkez Karataş Mahallesi 257 ada 17 parselde mülkiyeti Hazineye ait 4.529,00 m2 yüzölçümlü İdaremize tahsisli taşınmaz üzerinde Çankırı Belediye Başkanlığının kavşak projesi nedeniyle plan değişikliği yapılacağından, İdaremize tahsisli taşınmaz üzerinde 3 katlı betonarme bina, 2 katlı 4 daireli lojman binası ve 2 katlı sosyal tesis (yemekhane) binasının, Çankırı Belediye Başkanlığına söz konusu taşınmazın “2. ve 3. Derece Kent İçi Yol” yapılmasında bir sakınca bulunmadığı, ancak, kavşak olarak değerlendirilecek olan söz konusu yerin mutlaka bu amaçla kullanılması ve inşaata başlama aşamasında tahliyesi (boşaltılması) şartıyla ve bu amaçla kullanılmadığı takdirde üzerinde binalarımız olması hasebiyle yeniden İl Özel İdaresine tahsis edilmesi kaydıyla tahsisinin kaldırılması komisyonumuzca uygun görülmüştür” dedi.

Gündem maddesi hakkında Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Aykurt, Çankırı şehir içi trafik yoğunluğunun gerçekleştirilecek olan kavşak çalışması sonrasında büyük oranda rahatlayacağını ve mevcut yolun karayolları ağından çıkacağı için çalışmanın biran önce tamamlanması gerektiğini vurguladı.

Projenin tamamlanması sonrasında lise kavşağındaki yükünde azalacağını dile getiren Aykurt, ayrıca kavşak çalışması çerçevesinde kuru dere olarak anılan yerde de ıslah çalışmasının yapıldığını bildirdi.

Gerçekleştirilen bilgilendirmeler sonrasında konu ile ilgili olarak hazırlanan İmar ve Bayındırlık Komisyonu çalışması oy birliği ile kabul edildi.

Dün gerçekleştirilen toplantıda 2. gündem maddesi olarak ise Orta ilçesi sınırları içinde gerçekleştirilmesi planlanan ‘Termik santraller tesisi’ projesi kapsamında Devrez çayından Q=35 LT/sn suyun yıllık kira süresinin belirlenmesi ve kiraya verilmesi için il encümenine yetki verilmesi hususu ele alındı. Gündem maddesi okunduktan sonra Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Bu haber 1042 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 16:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.