• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Yöresel Yemek Yarışması Elemeleri Devam Ediyor

30 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1202 defa okundu.
Yöresel Yemek Yarışması Elemeleri Devam Ediyor

Çankırı Belediyesi tarafından düzenlenen “Yöresel Yemek Yarışması” elemeleri devam ediyor.

Çankırı’nın olmazsa olmazı yemek kültürünün tanıtılması ve kuşaktan kuşağa aktarılması amacıyla Belediye Hanım Lokalleri’nde gerçekleştirilen yöresel yemek yarışması ön elemeleri Aksu Hanımlar Lokali ve Gülbahar Hatun Hanımlar Lokali’nde tamamlandı. Beş ayrı kategoride yarışan katılımcılar, Çankırı’nın yöresel yemek lezzetlerini iyi bilen hanımlardan oluşan jüri karşısında hazırladıkları lezzetleri beğeniye sundu.

İki ayrı lokalde tamamlanan yarışmada güveç dalında Zeliha Kanikli, Nurgül Akyol; Etli Yaprak Sarması’nda Ünzile Aktaş ile Hatice Metin; Yazma Çöreği dalında Suzan Bağdinli ve Ayşegül Baş; Höşmerim’de Reyhan Eskisucu, Ayşen Gökçe; Yumurta Tatlısı kategorisinde ise Şükran Yılmaz ile Serap Şan katıldıkları lokalden birinci olarak finale katılmaya hak kazandı.

Yöresel Yemek Yarışması bakır ve toprak kaplarda yapılan sunumlarla da otantik havasını korudu. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği yarışma, söylenen maniler ve yöresel oyunlarla renklendi. Çankırı kültürünü anlatmak ve tanıtmak için yarışmaya katılan tecrübeli kadınlara gençler de rakip oldu.

Yarışma, Kırkevler ve Abdulhalik Renda Mahallesi Hanım Lokalleri’nde yapılacak elemelerle finale kalacak birincilerini belirlemeye devam edecek.

7161 7162 7164 7165 7166 7167 7168 7173

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN