Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

10 Bin Vatandaş Bulvar İftarında Buluştu

Son yıllarda sokak iftarları daha da yoğunluk kazandı. Çankırı’da İftar sofraları birlik, beraberlik ve kaynaşmanın birer adresi haline geldi. Kültürümüze ve geleneklerimize sahip çıkarak bütün vatandaşlarımızı bu sofralarda buluşturmayı hedefleyen belediye amacına ulaştı. Çankırı Belediyesi tarafından düzenlenen Mahalle İftarları kapsamında Atatürk Bulvarı’nda 10 bin vatandaş iftar yaptı. Kucaklama taşı önünde kurulmaya başlanan iftar masaları Belediye […]
Genel - 25 Temmuz 2014 01:25 A A

Son yıllarda sokak iftarları daha da yoğunluk kazandı.

Çankırı’da İftar sofraları birlik, beraberlik ve kaynaşmanın birer adresi haline geldi. Kültürümüze ve geleneklerimize sahip çıkarak bütün vatandaşlarımızı bu sofralarda buluşturmayı hedefleyen belediye amacına ulaştı.

Çankırı Belediyesi tarafından düzenlenen Mahalle İftarları kapsamında Atatürk Bulvarı’nda 10 bin vatandaş iftar yaptı. Kucaklama taşı önünde kurulmaya başlanan iftar masaları Belediye Meydanı önündeki saat kulesi’nde son buldu.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftara Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül de katıldı. Belediye Başkanı İrfan Dinç ile vatandaşları selamlayan Gül, mülteciler ve yaşlılar ile sohbet etti.

Atatürk Bulvarı iftarının Mahalle İftarları arasında rekor oluşturduğunu belirten Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, ”Bugün 10 bin vatandaşımız ile birlikte oruçlarımızı açtık. Sayın Genel Başkan Yardımcımız da bizleri ziyaret ederek onure etti. Halkımızın iftarlara gösterdiği ilgiden memnunuz. Ramazan’ı uğurlamaya hazırlandığımız şu günlerde vatandaşlarımız ile Ramazan’ın manevi atmosferini paylaşmanın heyecanını yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Dev iftar organizasyonu için çok sayıda yemek noktası oluşturulurken, dört yüzün üzerinde personel de iftar da görev aldı. İftar için öğle saatlerinden itibaren Atatür Bulvarının bir kısmı trafiğe kapandı. Atatürk Bulvarı İftarı ile Mahalle İftarları sona erdi.

 

Bu haber 1410 kez okundu.
Genel - 01:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.