Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

100 Yataklı Devlet Hastanesi Ek Binası Taşınan Acil Servis Açılışı Gerçekleştirildi

100 Yataklı Devlet Hastanesi Ek Binasına Taşınan Acil Servis’in Açılışı Sayın Valimiz Tarafından Gerçekleştirildi 100 Yataklı Devlet Hastanesi Ek Binasına taşınan Acil Servis’in açılışı 1 Ağustos 2014 Cuma günü Sayın Valimiz Vahdettin Özcan tarafından gerçekleştirildi. Sağlık Bakanlığı’nın yürüttüğü Sağlıkta Dönüşüm Programı çerçevesinde sağlık tesislerinin yenilenme ve modernizasyonu süreci dahilinde, Çankırı Devlet Hastanesi eski binasından yeni […]
Genel - 2 Ağustos 2014 11:14 A A

100 Yataklı Devlet Hastanesi Ek Binasına Taşınan Acil Servis’in Açılışı Sayın Valimiz Tarafından Gerçekleştirildi

100 Yataklı Devlet Hastanesi Ek Binasına taşınan Acil Servis’in açılışı 1 Ağustos 2014 Cuma günü Sayın Valimiz Vahdettin Özcan tarafından gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı’nın yürüttüğü Sağlıkta Dönüşüm Programı çerçevesinde sağlık tesislerinin yenilenme ve modernizasyonu süreci dahilinde, Çankırı Devlet Hastanesi eski binasından yeni binasına taşınmaya devam ediyor.

Günlük ortalama 400 hastanın müracaat ettiği Acil Servis, fiziki yetersizlik ve özellikle ambulans girişinde yaşanan güçlükler nedeniyle yeni binadaki yerine taşındı.

İki ayrı giriş oluşturulan Acil Serviste ambulansla gelen vakalar ile ayaktan müracaat eden hastaların farklı kapılardan girişi sağlanıyor.

Ambulansla giriş yapan ve resüsitasyon (yeniden canlandırma) gerektiren hastalar için ambulans giriş kapısının yanında oluşturulan oda ile bu vakalara müdahalede zaman kaybı önlenmiş olacak.

Bundan sonra yeni yerinde hizmet verecek olan Acil Serviste, modernize edilmiş ve monitörlü gözlem yatakları, geniş ve ferah bekleme alanları, çalışanlar için geniş ve rahat ortamların oluşturulmasıyla hem çalışan hem de hasta memnuniyetinin artırılması hedefleniyor.

Açılışın ardından Acil Servise başvuran hastaları ziyaret eden Vali Özcan, sunulan hizmetten memnun olduklarını belirten hasta ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, yeni yerinde hizmet verecek olan Acil Servis Ünitesinin ilimiz için hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Bu haber 2253 kez okundu.
Genel - 11:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.