11° Parçalı bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı

23 Nisan 1920 ‘de  Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101.yıl dönümü etkinlikleri kapsamında  Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk tarafından anıt alanına kurum yöneticileri ve öğretmenlerin katılımı ile çelenk sunuldu. Dünya genelinde yaşanan salgın nedeniyle çelenk sunma törenine katılımın sınırlı sayıda olmasına özen gösterildi. Anıta sunulan çelengin ardından, saygı duruşunda bulunulup, şanlı bayrağımız İstiklal […]
Çankırı Gündemi - 24 Nisan 2021 16:26 A A

23 Nisan 1920 ‘de  Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101.yıl dönümü etkinlikleri kapsamında  Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk tarafından anıt alanına kurum yöneticileri ve öğretmenlerin katılımı ile çelenk sunuldu. Dünya genelinde yaşanan salgın nedeniyle çelenk sunma törenine katılımın sınırlı sayıda olmasına özen gösterildi. Anıta sunulan çelengin ardından, saygı duruşunda bulunulup, şanlı bayrağımız İstiklal Marşımız seslendirilerek göndere çekildi.

Daha sonra kutlama programı çevirim içi şeklinde yapıldı.  Yaşanan salgın sebebiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl Vali Abdullah Ayaz’ın başkanlığında ilk kez çevrim içi ortamda kutlandı. Kutlama programı Milli Eğitim Müdürlüğü Youtube hesabından da canlı olarak yayınlandı.

Programa Vali Abdullah Ayaz, protokol üyeleri, veliler ve öğrenciler katıldılar. İlimiz Vekillerinin çocuklarımızın bayramlarını tebrik mesajları katılımcılara iletildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Öztürk; “ ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.’ düsturu ile verilen mücadelenin bir sonucu olarak kurulan meclisimizin açılış tarihini, Türkiye’nin ve Dünya’nın tüm çocuklarına armağan eden bir milletin mensupları olmaktan gurur duyuyoruz. Bu durum açık bir şekilde milletimizin geleceğine verdiği değerin ve önemin en büyük göstergesidir. Ülkemizde ve Dünya’da bilinen ilk ve tek çocuk bayramının kaynağının Türkiye olmasından da ayrıca gurur duyuyoruz.” dedi.

Günün anlam ve önemi üzerine çocuklarımıza hitap eden Vali Abdullah Ayaz, çocuk bayramı ve Gazi Meclisimizin kuruluş yıldönümünü kutladı.

“Bu bayramı okullarda çocuklarla hep beraber kutlamak isterdik” diyen Vali Ayaz, “Hayat biraz garipliklerle dolu. Bu yıl bize böyle bir bayram da yaşattı. Son bir yılda normal hayatımızdan epey uzaklaştık ama inşallah güzel günler yakın. Bütün çocuklarımızla inşallah daha nice bayramlara ve güzel günlere ulaşacağız. Ben bu vesileyle Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda hayatlarını ortaya koyarak şehit olanlara bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Gazi olanlara bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.  Güzel günler yakın. Öncelik sağlık. Önümüzdeki dönemlerde hem okullarda eğitim öğretiminiz normal devam edecek hem de önümüzdeki bayramları hep birlikte kutlayacağız.  Bu vesileyle bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, bu programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Program İstiklâl Anaokulu öğrencilerimizin hazırlamış olduğu rond gösterisi ile devam etti. Rond gösterisinin akabinde İlker Tuncay İlkokulu öğrencimiz Şevval Gedik 23 Nisan şiirini seslendirdi. Masal Öğretmeni Pınar Köprülü’nün “Altın Balta” masalını çocuklarımıza anlatımının ardından çocuklarımız söz alarak salgın döneminden önce yapmayı özledikleri  etkinlikleri katılımcılar ile paylaştılar. Çocuklar; okulu ve arkadaşlarını özlediklerini, maske takmadan sokakta gezmek istediklerini, okulda ders işlemeyi, arkadaşlarıyla oyun oynamayı, arkadaşlarına sarılmayı, büyüklerini ziyaret etmek  ve bisiklete binmek istediklerini ifade ettiler. Çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamak için protokol üyeleri söz aldı.

Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, “Dünyadaki tek çocuk bayramı bize aittir. Çocuklarımız bu dönemde yaşadığı zorlukları ifade ettiler. Bizler de aynı zorlukları yaşıyoruz. İnşallah  salgın bir an önce biter. Güzel günleri hep birlikte kutlarız.” dedi.

Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, “Gelecek sizlerindir. Bize emanet edilen ulusal değerleri yaşatacağınıza inanıyorum. Bayramınızı tebrik ediyorum.” dedi.

Çankırı Baro Başkanı Erkan Köroğlu; “Umarım, bu tür bayramlarımızı dijital platformlardan değil de yüz yüze kutlayacağımız günlere kavuşuruz. Çocuklarımızın bayramı kutlu olsun.” dedi.

23 Nisan 1920 ‘de  Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101.yıl dönümü etkinlikleri kapsamında  düzenlenen program sonunda çocuklarımızın bayramı bir kez daha tebrik edilerek, salgın ile ilgili tedbirlerin elden bırakılmaması uyarısında bulunuldu.

Konuşmanın ardından İstiklal Anaokulu öğrencilerinin rond gösterisi izlendi. Daha sonra İlker Tuncay İlkokulu öğrencisi Şevval Gedik 23 Nisan şiirini seslendirdi. Program, Öğretmen Pınar Köprülü’nün Altın Balta masalını okuması ve diğer etkinliklerin ardından sona erdi.

Bu haber 273 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 16:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.