25° Açık
 • EURO
 • DOLAR

40 Hadis Yarışması Yeniden Başlıyor

11 Mart 2013 tarihinde başlayan “40 Günde 40 Hadis” projesi 26 Nisan 2013 tarihinde yapılan muhteşem finalle sona ermişti. Çok beğeni toplayan proje bu yıl da 15 Mart 2014 Cumartesi günü Taş Mescit’te başladı. Vali Vahdettin Özcan’ın da katıldığı projenin ilk gününde Müftü Yardımcısı Tahsin Ötgüç Taş Mescit’te hadis sohbeti yaptı. İmam Hatip Ortaokul Müdürü […]
Genel - 17 Mart 2014 14:09 A A
11 Mart 2013 tarihinde başlayan “40 Günde 40 Hadis” projesi 26 Nisan 2013 tarihinde yapılan muhteşem finalle sona ermişti. Çok beğeni toplayan proje bu yıl da 15 Mart 2014 Cumartesi günü Taş Mescit’te başladı.
Vali Vahdettin Özcan’ın da katıldığı projenin ilk gününde Müftü Yardımcısı Tahsin Ötgüç Taş Mescit’te hadis sohbeti yaptı.
İmam Hatip Ortaokul Müdürü Hakan Başer proje ile ilgili yaptığı konuşmasında “Anadolu’da ilk Daru’l Hadis Çankırı’da kurulmuştur. Biz de bu çalışmamızda Daru’l Hadis’i etkin kullanarak Hz. Muhammed (s.a.v.)’in Hadis-i Şeriflerini gençlere akılda kalıcı şekilde aktarmayı ve toplumda Hadis-i Şerif bilinçlenmesi oluşturmayı amaçladık. Proje kapsamında Çankırı’nın muhtelif yerlerine tanıtım amaçlı afişler asılacak. Asılan afişlerle hadislerin halka duyurulması sağlanacaktır.
Yine bu kapsamda okullarda öğrenciler tarafından hadislerin ezberlenmesiyle 40 Hadis Ezberleme Yarışması yapılacak, ayrıca İl Müftülüğü aracılığıyla bu hadisler camilerde işlenecektir.” diyerek projede emeği geçen herkese teşekkür etti.
15 Mart 2014 Cumartesi günü başlayan Hadis Sohbetleri 3 Mayıs 2014 Cumartesi gününe kadar her Cumartesi öğle namazından sonra Taş Mescit’te yapılacak.
Bu haber 2086 kez okundu.
Genel - 14:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.