Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Açık Kapı Bürosu yeni yerinde

2018 yılının ortalarında ilimizde faaliyete başlayan Açık Kapı Bürosu, yeni yerinde hizmet vermeye devam ediyor. Vatandaşların hizmete daha kolay ulaşabilmesi için yeni yerine taşınan Açık Kapı Bürosu, 31 Aralık 2020 tarihinden itibaren Hükümet Konağı girişinde, Z-12 numaralı odada mesai saatleri içerisinde yüz yüze, mesai saatleri dışında ise 24 saat boyunca adresi üzerinden çevrimiçi olarak faaliyet […]
Çankırı Gündemi - 9 Ocak 2021 14:58 A A

2018 yılının ortalarında ilimizde faaliyete başlayan Açık Kapı Bürosu, yeni yerinde hizmet vermeye devam ediyor.

Vatandaşların hizmete daha kolay ulaşabilmesi için yeni yerine taşınan Açık Kapı Bürosu, 31 Aralık 2020 tarihinden itibaren Hükümet Konağı girişinde, Z-12 numaralı odada mesai saatleri içerisinde yüz yüze, mesai saatleri dışında ise 24 saat boyunca adresi üzerinden çevrimiçi olarak faaliyet göstermeye devam edecek.

81 İl Valiliğinde ve Kaymakamlıklarda “Devlet-vatandaş” arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni artırmak, başvuruların sonuçlandırma sürelerini hızlandırmak suretiyle hizmetlerde vatandaş memnuniyetini artırmak, kronikleşmiş sorunlara çözümler üretebilmek amacıyla hayata geçirilen Açık Kapı Projesi, 16 Nisan 2018 tarihinde Valiliğimizde hizmete başladı. Açık Kapı Bürosu, 4 Nisan 2020 tarihinde ise Açık Kapı Şube Müdürlüğüne çevrildi.

Açık Kapı Şube Müdürlüğünde, Çankırı Valiliğince belirlenen, Bakanlıkça hizmet içi eğitimine tabi tutulan 2 personel görevlendirilerek, vatandaşların talep ve önerileri her an alınmaya devam ediyor.

Çankırı Valiliği Açık Kapı Şube Müdürlüğü uyuşturucuyla mücadelede talep ve şikâyetlerin alınması, sisteme kaydedilmesi, takip ve koordinesiyle, raporlanması süreçlerinde de etkin bir şekilde kullanılıyor.

Açık Kapı Şube Müdürlüğü tarafından 17.04.2018 – 31.12.2020 tarihleri arasında Toplamda 4 bin 351 başvurunun alındığı, 4 bin 310 başvurunun sonuçlandırıldığı ve 41 başvurunun ise sürecinin devam ettiği bildirildi.

Vali Abdullah Ayaz Açık Kapı Bürosu’nu ziyaret etti

Vali Abdullah Ayaz, Açık Kapı Bürosu’nu yeni yerinde ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Açık Kapı Şube Müdürü İsmail Ağa ve büro görevlileri ile görüşen Vali Ayaz, Açık Kapı Bürosu’ndaki hizmetler ve yapılan işlemler hakkında detaylı bilgi aldı. Vali Abdullah Ayaz, görevlilere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

7 SORUDA AÇIK KAPI

1-Açık Kapı Nedir?

Tüm valiliklerde ve İstanbul, Ankara, İzmir illerinin merkez ilçe kaymakamlıklarında hayata geçirilen vatandaşların talep ve önerilerini konusunda uzman olan personel aracılığı ile iletebildikleri tüm başvuruların elektronik ortamda kaydedilerek ilgili birimlere yönlendirildiği, takibi yapılarak hızlı bir şekilde sonuçlandırıldığı yeni bir kamu hizmeti anlayışıdır.

 2-Açık kapı sistemi neyi amaçlar?

Vatandaş odaklı bir yaklaşım benimseyip taleplerin ve öneriler eşliğinde hızlı ve doğru çözümler üretmeyi, devlet vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni arttırmayı amaç edinir. 

3-Açık Kapı Birimleri nerededir?

Tüm il valiliklerinin ve İstanbul, Ankara, İzmir illerindeki merkez ilçe kaymakamlıklarının girişlerinde bulunmaktadır.

4-Açık Kapı sisteminden kimler faydalanabilir?

Tüm vatandaşlar faydalanabilir.

5-Açık Kapı sitemine nasıl başvuru yapılabilir?

Açık kapı sistemine bizzat başvurularak, ayrıca www.acikkapi.gov.tr adresinden ve adresinden ulaşılabilir. Ayrıca iphone kullanıcıları için App Store mağazasından uygulama indirilerek ve Google Play Store mağazasından da android kullanıcıları için uygulaması indirilerek ücretsiz hizmet alabilirsiniz.

6-Açık kapıya başvuru sonrası süreç nasıl işler?

Başvurunuz elektronik sisteme kaydedilerek  SMS yoluyla tarafınıza başvuru numarası gönderilir. Başvurularınız açık kapı sorumluları tarafından sistem üzerinden ilgili birime yönlendirilir. Talep durumuna göre başvuru sahibi ile iletişime geçilir. Başvurular değerlendirilerek en geç 7 iş günü içerisinde cevaplandırılır.

7-Başvuru sonucu nasıl öğrenilir?

Başvuru sahibine başvurunun sonuçlandığına ilişkin bilgi SMS yoluyla gönderilir. Bu mesaj geldikten sonra açık kapı birimlerinden, www.acikkapi.gov.tr ve adresinden veya açık kapı mobil uygulamalarından başvuruların sonuçları öğrenilebilir.

Bu haber 174 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 14:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.