10° Az bulutlu
 • EURO 6.86
 • DOLAR 6.22

Albaraka Türk Katılım Bankası Çankırı Şubesi Açıldı

Genel - 6 Mart 2014 18:22 A A
Albaraka Türk Katılım Bankası Çankırı Şubesi’nin açılışı 5 Mart 2014 Çarşamba günü gerçekleştirildi.
Açılışa Vali Vahdettin Özcan’ın yanı sıra Milletvekili Av. İdris Şahin, Milletvekili Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, Vali Yardımcısı İbrahim Şahin, Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, İl Emniyet Müdürü Ali Murat Dağlı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitcioğlu, İl Müftüsü Arslan Türk, İl Müdürleri, Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Fahrettin Yahşi, Genel Müdür Yardımcıları Bülent Taban,  Nihat Boz ile Bölge Müdürü İzzet Beyaz ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Genel Müdür Fahrettin Yahşi yaptığı açılış konuşmasında; “Bugün burada yeni bir “Bereket Kapısı” açmak için bulunuyoruz. Albaraka’nın kelime anlamı bereket kapısı demektir. Albaraka Türk faizsiz bankacılık hizmeti almak isteyen vatandaşlarımıza hizmet sunan bir bankadır. Genç ve dinamik bir ekiple Çankırı’da şube açmanın gururunu yaşıyoruz.” diye konuştu.
Genel Müdür Yahşi’nin ardından konuşma yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç “Türk ekonomisine yön veren önemli müesseselerden birinin daha açılışını ilimizde gerçekleştirmekten gurur duyuyoruz. İlimiz adına bu durumdan büyük mutluluk duyuyorum. Allah bol ve hayırlı kazançlar nasip etsin.” dedi.
Milletvekili Hüseyin Filiz “Çankırı insanının muhafazakar yapısına uygun bu zihniyetin Çankırı’da çok güzel sonuçlar alacağına inanıyorum. Bu bankanın Çankırı’ya çok güzel hizmetleri olacağını umuyor ve hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Milletvekili Av. İdris Şahin de yaptığı konuşmasında “Bugün burada açılışını yaptığımız müessesenin Çankırı’mıza hayırlı olacağını umuyorum. Çankırı halkı çalışmalarıyla bu müesseseye sahip çıkacaktır. Çankırı ekonomisine hayırlı olsun” diye konuştu.
Vali Vahdettin Özcan ise “Çankırı giderek yükselen bir ivmeyle yoluna devam etmektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası gibi güler yüzlü bir kuruluşun ilimizde açılmasından çok memnunum. Tüm camiaya hayırlar, uğurlar getirmesini temenni ediyorum. Bereket’li günler diliyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin.” dedi.
İl Müftüsü Arslan Türk’ün yaptığı duanın ardından açılış kurdelesi kesildi.
Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Yaren Evi’ne Hayran Kaldı
Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Fahrettin Yahşi, Genel Müdür Yardımcıları Bülent Taban ve Nihat Boz ile Bölge Müdürü İzzet Beyaz 4 Mart 2014 Salı günü Vali Vahdettin Özcan’ı ziyaret etti.
Vali Özcan’ın makamında yapılan sohbetin ardından Yaren Evi’ne geçildi ve İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Kemal Karatatar tarafından Yaren Kültürü hakkında Genel Müdür Fahrettin Yahşi’ye bilgi verilerek, Yaren’in Türk Milleti’nin önemli geleneklerinden birisi olduğu, dostluk, arkadaşlık, sırdaşlık anlamına geldiği ve bu geleneğin yüz yıllardır Çankırı’da devam ettirildiği vurgulandı.
Genel Müdür Yahşi; “Çok güzel bir gelenek. Bu tür geleneklerin hala yaşatılıyor olması çok sevindirici” diyerek Yaren Kültürü ile ilgili hayranlığını ifade etti.
Vali Özcan’ın konuklarına tuz lamba, kaya tuzu ve Yaren Kültürümüzü tanıtan kitabı hediye etmesinin ardından ÇAYASAD’a geçildi ve Hamuşan Kütüphanesi, Müzik Atölyesi, Sanat Atölyesi, Ahmet Mecbur Efendi Sofası ve Ahmet Talat Onay Sohbet Salonu tanıtıldı.
Daha sonra Çivitçioğlu Medresesi gezildi ve ilimizin tarihi, kültürel ve turistik özellikleri hakkında öğrendiklerinden çok etkilendiğini dile getiren Genel Müdür Yahşi, Vali Özcan’a göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.
Bu haber 2355 kez okundu.
Genel - 18:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  Çankırı’da Feci Tren Kazası 1 Ölü!
  Çankırı’da 10 Mart 2014 Pazartesi günü saat 19:00 sıralarında hemzemin geçitte yük treninin otomobile çarpması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti. Edinilen bilgilere göre Çankırı ili, Esentepe Mahallesi nüfusuna kayıtlı 1980 doğumlu Kadir Özbahar sevk ve idaresindeki 18 AV 753 plakalı özel aracı ile Küçük Sanayi Sitesi Kavşağı’ndaki (Safir Tuz karşısındaki) hemzemin geçitten geçerek Salti Tuz Fabrikası istikametine […]
 • 02
  ÇANKIRI’NIN PROFESYONEL FUTBOL YOLCULUĞU
  ÇANKIRI’NIN PROFESYONEL FUTBOL YOLCULUĞU “ÇANKIRISPOR – ÇANKIRI BELEDİYESPOR – ÇANKIRISPOR” Hazırlayan . Aydın Demiröz Çankırı’da profesyonel futbol heyecanı 1982 yılında dönemin Valisi Erbay Fiş’in, “Çankırıspor”u kurma çalışmaları ile başladı. 24 kişilik ilk kurucu üyeler içinde Vali Fiş, dönemin Çankırı’da görev yapan üst düzey bürokratları ve esnaflar bulundu. 24 Şubat 1982 tarihli Karatekin gazetesinde kulübün kuruluşu […]
 • 03
  İslam Fıtrat Dinidir
  Fıtrat, kelime olarak “yaratılış” anlamına gelmektedir. Bütün insanların özünde mevcut olan “doğru”ya yatkın olma durumu; fazla zorlanmadan “doğru”yu fark edebilme yetisi de fıtrata uygunluktur. Fıtratta aklın, duygunun ve sezginin birlikte etkin olması söz konusudur. Bu sebepten, fıtrata dayalı değerlerde ve bu değerlerle ilgili bilgilerde, insanlar arasında anlama ve kavrama bakımından düzey ve derece farkı olmasına […]
 • 04
  DİL
  Günlerdir düşünüyorum da son dönemler de dilimizin giderek yozlaştığı ve sadeliğini yitirdiğini görüyoruz. Yabancı kültürlerin etkisiyle kültür erozyonu içerisinde dilimizi de bizden uzaklaştırıyorlar. Oysa DİL: tarihi ve kültürel değerlerin geçtiği köprüdür bu köprü sağlam olmazsa gelecek nesillere ulaşmak ve gelecek nesillerin geçmişi anlamları güçleşecektir. Tarihi çok eskilere dayanan dünyanın en büyük dillerinden biri olan Türkçeyi […]
 • 05
  T E V A Z U
  TEVAZU 2015 yılının olumsuzluklarının bitirilmesi ve l yıl daha yaşlandığımızın hüznü yerine 2016 yılının getirdiği mutluluğu tüm okuyucularımla birlikte yüreğimle kutlar, nice yıllara sağlıkla, başarıyla ve sevdiklerinle birlikte görmeni ve geçirmeni diliyorum, Dünya barışına, Ülkemize hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyor,tüm insanlara ve insanlığa değer verenlere sağlık mutluluk ve huzurlu yıllar temenni ederim. Yazımın konusu […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 106.205
  -3,82%
 • ALTIN 325.93
  -0,09%
 • DOLAR 6.215
  0,24%
 • EURO 6.863
  0,60%

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.