25° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Antalyada Çankırı Rüzgarı

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası ve Çankırı Ticaret Borsası Antalya’da 5. si gerçekleşen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarında ilimizin Tuz, bal, panayır ve tahin helvaları, bazlama, küpecik, kızılcık ekşisi Kızılırmak pirinci gibi yöresel ürünleriyle Fuar’da yerini aldı. Bal ürünlerini Çankırı Arı Yetiştiricileri Birliği, Tuz ve Tuz ürünlerini ise ÇATSO üyesi ERK Tuz Ürünleri Ltd. Şti katılımı ile […]
Çankırı Gündemi - 24 Ekim 2014 19:50 A A

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası ve Çankırı Ticaret Borsası Antalya’da 5. si gerçekleşen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarında ilimizin Tuz, bal, panayır ve tahin helvaları, bazlama, küpecik, kızılcık ekşisi Kızılırmak pirinci gibi yöresel ürünleriyle Fuar’da yerini aldı.

Bal ürünlerini Çankırı Arı Yetiştiricileri Birliği, Tuz ve Tuz ürünlerini ise ÇATSO üyesi ERK Tuz Ürünleri Ltd. Şti katılımı ile gerçekleşti.

Büyük ilgi gören Çankırı standına, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası ve Çankırı Ticaret Borsası Yönetim kurulları hazır bulunurken, açılış günü Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ, TOBB Başkanı M.Rıfat HİSARCIKLIOĞLU ve TOBB Yönetim Kurulu ilimiz yöresel ürünlerinin sergilendiği standı ziyaret etti.

Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ’a ÇATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin ÇELİKTEN tarafından tuz lambası ve kızılcık ekşisi ikram edildi.

Bu yıl 62 ilden ve KKTC’den 320 firmayı aynı çatı altında buluşturarak yöresel ürünlerin tanıtılması ve markalaşması adına imkan sağlanmış oldu. Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası ve Borsası girişimleriyle ve Bölgemiz kalkınma ajansı KUZKA’nın da destekleriyle Çankırı’nın ilk kez yer aldığı fuarda, ilimize ait yöresel ürünlerin tanıtımının yapılması, markalaşmasına katkıda bulunulması ve ulusal pazarlara açılarak ticari hayatın canlandırılması hedefleniyor.

Fuar hakkında açıklamalarda bulunan Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin ÇELİKTEN “Yörex Fuarına katılarak ilimizde bulunan yöresel ürünlerin marka değeri kazanıldırılması ilimize katma değer sağlaması bizim için önemlidir. İlimizin sanayisinin yanı sıra yöresel ürünlerini  de ön plana çıkararak ilimizin ticari hayatına katkı sağlamak amacındayız.” dedi.

 

 

Bu haber 1262 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 19:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.