Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Arıtma havuzunda facia 3 ölü

Çankırılı hemşehrimiz İşçi Satılmış Mercan (1982 Doğumlu) Arıtma tesisindeki faciada hayatını kaybetti. Yapılan otopsi sonrası ölenlerin cenazesi 27 Haziran 2014 bugün saat 11.00’de ailelerine teslim edildi. İşçilerden Satılmış Mercan’ın cenazesi defnedilmek üzere karayolu ile memleketi Çankırı’ya gönderildi. Mercan Olayı görüp, yardım için suya atladı. Ancak, suyun dibindeki balçığa saplandıkları sanılan işçilerden Mercan, “İmdat” diye bağırarak, […]
Çankırı Gündemi - 27 Haziran 2014 14:22 A A

Çankırılı hemşehrimiz İşçi Satılmış Mercan (1982 Doğumlu) Arıtma tesisindeki faciada hayatını kaybetti.

Yapılan otopsi sonrası ölenlerin cenazesi 27 Haziran 2014 bugün saat 11.00’de ailelerine teslim edildi. İşçilerden Satılmış Mercan’ın cenazesi defnedilmek üzere karayolu ile memleketi Çankırı’ya gönderildi.

Mercan Olayı görüp, yardım için suya atladı. Ancak, suyun dibindeki balçığa saplandıkları sanılan işçilerden Mercan, “İmdat” diye bağırarak, yardım istedi. İşçilerin yardım çığlıklarını fark eden diğer işçilerden ikisi hemen kuyuya inip, Mercan’ı sudan çıkardı. Ancak, baygın halde sudan çıkartılan Mercan, orada yaşamını yitirdi.

Olayın Meydana Geliş Şekli:

Manisa’da Arıtma Tesisinde Facia: 3 Ölü
Manisa Dericiler Sitesi’nde, 26 Haziran 2014 Perşembe günü saat 12.00 sıralarında 6 metre derinliğindeki pis su arıtma deposuna su tahliye motorunun bakımı için giren bir mühendis ile onu kurtarmak için peşinden giden 3 işçi yaşamını yitirdi.

Hayatını kaybeden işçilerden biriside Çankırı ili Yukarıpelitözü köyü nüfusuna kayıtlı hemşehrimiz Satılmış Mercan.

Horozköy Mahallesi’nde bulunan Manisa Dericiler Sitesi’na ait arıtma tesisinde motor ustası olarak çalışan İbrahim Dursun, 26 Haziran 2014 Perşembe günü saat 12.00’de, tahliye pompasının bakımı için, içinde 6 metre derinliğinde evsel ve sanayi atıksuyu bulunan depoya indi.

Pompada çalışırken iddiaya göre, maskesi takılı olmasına rağmen yoğun metan gazından etkilendiği ileri sürülen Dursun, dengesini kaybedip, suya düşerek çırpınmaya başladı. Bu sırada peşinden depoya inmeye çalışan ve iyi derecede yüzme bilen çevre mühendisi Muhammet Nurbelen ve diğer işçi Satılmış Mercan olayı görüp, yardım için suya atladı. Ancak, suyun dibindeki balçığa saplandıkları sanılan işçilerden Mercan, “İmdat” diye bağırarak, yardım istedi.

İşçilerin yardım çığlıklarını fark eden diğer işçilerden ikisi hemen kuyuya inip, Mercan’ı sudan çıkardı. Ancak, baygın halde sudan çıkartılan Mercan, oracıkta yaşamını yitirdi. Bu arada tesis yetkililerinin durumu bildirmesi üzerine gelen itfaiye ekipleri, mühendis ile diğer işçinin cesetlerini sudan çıkarttı. Kurtarma çalışmaları sırasında metan gazından etkilenen itfaiye eri Tayfun Kasırga, Manisa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Ölen mühendis Nurbelen ile işçilerden Mercan’ın maskelerinin takılı olmadığı iddia edilerek konu ileri sürüldü. ( Bu ifadeyi biz Çankırı basını söylemiyoruz, olay yerinde söylenenler ve Manisa basınında çıkan bilgilerdir.) Ölen 3 işçinin cenazeleri Manisa Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırılırken, soruşturmanı sürdüğü bildirildi.

18 bin 750 metrekare yüzölçümlü, 6 bin metreküp/gün kapasiteli Manisa Dericiler Sitesi Arıtma Tesisi, 5.5 milyon liraya yaptırılarak 5 haziran 2006 tarihinde hizmete açılmıştı.

Bu haber 1980 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 14:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.