Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Aşılamada 100 bin aşıyı geçtik, kimsede olumsuzluk yaşanmadı

Ülke genelinde Afet Eğitim Yılı olarak ilan edilen 2021 yılı kapsamında Çankırı AFAD İl Müdürlüğü tarafından Ahmet Yesevi Cami meydanında eğitim çadırı açıldı. Vali Abdullah Ayaz da eğitim çadırını ziyaret etti. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ziyaret sonrasında gazetecilere Covid-19 aşı çalışmaları hakkında bilgi verdi. İlimizde aşılama çalışmasında 100 bini aştığını dile getiren Vali Ayaz, aşılama […]
Çankırı Gündemi - 21 Haziran 2021 12:14 A A

Ülke genelinde Afet Eğitim Yılı olarak ilan edilen 2021 yılı kapsamında Çankırı AFAD İl Müdürlüğü tarafından Ahmet Yesevi Cami meydanında eğitim çadırı açıldı. Vali Abdullah Ayaz da eğitim çadırını ziyaret etti.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ziyaret sonrasında gazetecilere Covid-19 aşı çalışmaları hakkında bilgi verdi. İlimizde aşılama çalışmasında 100 bini aştığını dile getiren Vali Ayaz, aşılama grubuna giren yelpazenin genişlediğini ve ilerleyen günlerde daha geniş kitlelere de aşı vurulmaya başlanacağını dile getirdi.

Aşılamada çok farklı bir seviyeye geçildiğini de aktaran Vali Ayaz, “Şu iki üç gündür aşılama oranlarımız iyi. Şuana kadar aşılama konusunda bir sıkıntı da yaşanmadı. Sırası gelen tüm vatandaşlarımız ivedi olarak aşı olmasını istiyoruz. Elimizdeki en güçlü silah şuan için aşı, bu hastalığa karşı” dedi.

Sosyal medya platformlarındaki aşılama ile ilgili yersiz açıklamalara itibar edilmemesi gerektiğini de aktaran Vali Ayaz, “Aşı karşıtlığı olmasını istemiyoruz. Tüm dünyada uygulanan aşılar ülkemizde de uygulanmakta. Güvenlikleri farklı kuruluşlar tarafından teyit edildi. Sırası gelen vatandaşlar lütfen aşı olsunlar.

Mart ve Nisan ayında girmiş olduğumuz sürece aşılama olmadan girmiş olsaydık vaka artışlarında tablo daha vahim olurdu. 65 yaş üstünde vaka sayısı o dönemden sonra aşılama ile birlikte aşağılara doğru düşmeye başladı. Hastaneye gelen vaka sayılarımız artsa da yoğun bakım sayılarımız hiç bir zaman yükselmedi. Bununda en önemli sebebi aşılama.

Hedefimiz Kurban Bayramı’nı vatandaşlarımızın daha rahat yaşaması. Bunun da en önemli anahtarı yüksek aşılama olduğu gözüküyor.’’ dedi.

Çankırı’da aşı karşıtlığı olmadığını ancak yaş grubu düştükçe aşılama oranının düştüğünü söyleyen Ayaz, ‘’ Bu hastalıkta gençliğimize değil aşıya ve tedbirlere güveneceğiz. 65-69 yaş grubunda aşılama yüzde 97, aşağıya doğru inen yaş gruplarında bu oran daha aşağılara doğru iniyor. Aşı bulaşı da engelliyor. Genç arkadaşlar en azından sevdikleri için aşı olmalılar. Bugün itibariyle SGK kaydı olan herkese aşılama açılmış durumda. Gençler en azından sevdikleri için aşı olmalıdırlar.” diye konuştu.

Bu haber 88 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 12:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.