Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Belediye, Tasavvuf Musikisi ile Gönülleri Dinlendiriyor

Çankırı Belediyesi, düzenlediği birbirinden farklı etkinlikle Ramazan gecelerini renklendiriyor. Mahalle iftarları ve kurulan Ramazan Sokağı’nın yanı sıra Salı ve Perşembe günleri Buğday Pazarı (Hazımiye) Medresesinde düzenlenen tasavvuf musikisi ve ney dinletisi gönülleri dinlendiriyor. Teravih namazının ardından gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden programa yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler de dinledi. Belediye […]
Genel - 2 Temmuz 2014 21:17 A A

Çankırı Belediyesi, düzenlediği birbirinden farklı etkinlikle Ramazan gecelerini renklendiriyor.

Mahalle iftarları ve kurulan Ramazan Sokağı’nın yanı sıra Salı ve Perşembe günleri Buğday Pazarı (Hazımiye) Medresesinde düzenlenen tasavvuf musikisi ve ney dinletisi gönülleri dinlendiriyor.

Teravih namazının ardından gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden programa yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler de dinledi. Belediye Başkanı İrfan Dinç ev sahipliğinde gerçekleştirilen dinletiye bazı kamu kurum ve kuruluşların müdürleri de katıldı.

Muhabbet Sofrasına Gençlerden Yoğun Katılım

Çankırı Belediyesi tarafından verilen mahalle iftarlarında Ramazan coşkusu her geçen gün artarken Abdülhalik Renda Mahallesi Fidanlık Caddesi’ne kurulan iftar sofrasında gençlerin yoğun ilgisi gözlerden kaçmadı.

Yaklaşık 3 bin kişinin aynı sofrayı paylaştığı iftara katılan vatandaşlar, mahalleli olma kültürünü, birlik ve beraberlik duygularını yeniden yaşadı.

İftar sofralarında halkla bir araya gelen Belediye Başkanı İrfan Dinç, bu yıl Ramazan programlarına gençlerin yoğun katılım göstermelerinden duydukları memnuniyeti belirterek yediden yetmişe herkesi belediyenin mahalle iftarlarına davet etti.

Bu haber 1209 kez okundu.
Genel - 21:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.