11° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Bizim Çankırı Sahibi Ali Kör’ün Anıları..

4 Haziran 1984 Pazartesi. Yıl 1. Sayı 1. Haftalık Gazete. Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Yaşar ATEŞSOY. Genel Koordinatör Ali KÖR. Çankırı tarihinde 1984 yılında çıkan Bizim Çankırı Gazetesi çıkış beyannamesini Bizim Çankırı Gazetesi sahibi, Ali KÖR anısına okuyucuyla buluşturuyoruz. Çıkış Beyannamesi Bismillah… Ramazan’da çıkmayı bize nasib eden Allah!a şükürler olsun. Herşeyin sahibi ve rızıkları […]
Çankırı Gündemi - 4 Ocak 2015 04:07 A A

4 Haziran 1984 Pazartesi. Yıl 1. Sayı 1. Haftalık Gazete. Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Yaşar ATEŞSOY. Genel Koordinatör Ali KÖR.

Çankırı tarihinde 1984 yılında çıkan Bizim Çankırı Gazetesi çıkış beyannamesini Bizim Çankırı Gazetesi sahibi, Ali KÖR anısına okuyucuyla buluşturuyoruz.

Çıkış Beyannamesi

Bismillah…

Ramazan’da çıkmayı bize nasib eden Allah!a şükürler olsun.

Herşeyin sahibi ve rızıkları dağıtan O’dur.

Salat ve selam, şanlı Sevgili’ye ve O’nu sevenlere, sevdiklerine olsun..

Bu gazete, bir sevda mahsulüdür..Cümle canları YAR ve YARAN bilmek dileyen yüreğimizde bulgur bulgur kaynayıveren hizmet sevdasının mahsulüdür bu gazete..

İnşallah, sizlere çıkış beyannamemiz şöyledir:

NİYETLERİMİZ

İnsana ve insanlığa hizmet etmek, fark gözetmeden, kin ve husumet gütmeden dostluğu, kardeşliği, birlik ve beraberliği telkin ve tesis edenlere, edeceklere destek olmak…

Yayınlarımızda sevgiyi ve muhabbeti ruh olarak esas alıp, Allah’ın nasip edeceği rızkımıza maya etmek.

Çankırı’da gazetecilik mesleğini sevdirmek, bu meslek vasiyetiyle Çankırı’ya yıllardır ihmal edilmiş hizmetlerin yapılmasını sağlamak; yapmak için gayret edenlere yardımcı olmak.

YAYINLARIMIZ

Çankırı’nın bakir ve mümbit mahalli örf, adet, an’ane, gelenek ve göreneklerini yazılı kayıtlara geçirmek..

Cereyan eden hadiseleri tarafsız, dürüst ve adil bir şekilde haberleştirmek.

Çankırı halkının güçlü sesi, gören gözü ve sözcüsü olmak.

Kabiliyetli Çankırı gençlerini bulup, onlara tecelli zemin ve imkanı vermek..

İnsan hak ve hukukuna, haysiyet ve şerefine hürmetle, Basın Ahlak Kanunu’na uygun yayınlarda bulunmak.

DESTEKLERİMİZ

Önce Allah. Ve Allah’ın, dürüst çalışanlara yardım etme duygusunu kalplerine sindirdiği aziz Çankırı’lılar. Sıladan sıcacık selama hasret kalmış gurbetteki hemşehrilerimiz.

KAYNAKLARIMIZ

1969 yılı Ağustos ayında başlatılan hizmetin, yeni imkanlarla devamı sayılırız. Alın terimizle mümbitleştirmeğe çalıştığımız kıraç toprakta yetişen gençlerin cep harçlıkları ile kurduğu bu gazetenin kaynağı, yine desteklerimiz diye beyan ettiklerimizdir.

Çünkü rekabet için değil, “refakat” için varız…

TEŞEKKÜRLERİMİZ

Çıkış hazırlıklarımız esnasında bize gerekli yardımlarını esirgemeyen bütün samimi Çankırı’lılara, Çankırı sevdalılarına teşekkür ediyoruz.

HÜLASA

Allah’a güveniyor, Çankırı’yı seviyor ve başaracağımıza inanıyoruz..

Saygılarımızla..

Bizim Çankırı

 

 

 

Bu haber 1233 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 04:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.