Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Cadde ve sokaklar yıkandı

Çankırı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 2020 yılını şehir merkezindeki cadde ve sokakları yıkayarak tamamladı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, pandemi süreci ile geçen 2020 yılının son hafta sonu sokağa çıkma yasağını dezenfekte çalışması ile değerlendirdiklerini kaydetti. Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, sokağa çıkma yasağında şehir merkezini köpüklü sular ile yıkadı. Dezenfekte çalışmaları kapsamında; Kale altı […]
Çankırı Gündemi - 9 Ocak 2021 14:57 A A

Çankırı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 2020 yılını şehir merkezindeki cadde ve sokakları yıkayarak tamamladı. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, pandemi süreci ile geçen 2020 yılının son hafta sonu sokağa çıkma yasağını dezenfekte çalışması ile değerlendirdiklerini kaydetti.

Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, sokağa çıkma yasağında şehir merkezini köpüklü sular ile yıkadı. Dezenfekte çalışmaları kapsamında; Kale altı TOKİ, Büyük Cami çevresi, Anıt alanı, Atatürk Bulvarı, Alparslan Türkeş Bulvarı, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi, Yunus AVM çevresi, Ahmet Talat Onay Bulvarı ile Fuar Yolu tazyikli sular ile temizlendi.

32 bin 850 Ton Evsel Atık Toplandı

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada;  2020 yılı içerisinde 32 bin 850 ton evsel atık, 365 ton ambalaj atığı, ortalama 500 litre bitkisel atık yağ ve 500 kg atık pil toplandığı yer aldı. Şehir merkezindeki su birikintileri, fosseptikler, süs havuzları, göl-gölet, kanallar, bataklıklar, kuyular, inşaat bodrumları, hurdalıklar gibi vektörlerin üreme alanları ile tüm cadde ve sokaklarda ilaçlama çalışmaları gerçekleştirildi. Yıl boyunca konteynerler ve çöp döküm noktaları yıkanarak dezenfekte edildi ve ilaçlamaları yapıldı.

Dezenfekte Çalışmaları Her Tarafta Sürdü

COVİD-19 sebebi ile tüm kamusal alanlar, düzenli aralıklarla dezenfekte edildi. İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar doğrultusunda;  corona virüs testi pozitif çıkıp evlerinde karantinada olan hastalarının yaşadığı yaklaşık 700 binanın girişi, tüm kat, asansör içleri, hane kapıları, ziller ve merdiven boşlukları virüs ve bakterilere karşı etkili malzemeler ile temizlendi.

Sokak Hayvanlarına Özel Bakım

2020 yılı çalışma programı kapsamında; Belediye Veteriner Hekimi tarafından sahipsiz sokak hayvanlarının bakım ve tedavileri de gerçekleştirildi. 830 sahipsiz sokak hayvanı kısırlaştırılırken 232 yavru ve erişkin köpek sıcak bir yuvaya kavuşturuldu. 332 yaralı kedi acil müdahale ile hayata döndürülürken kaplumbağa, baykuş, leylek, şahin gibi 56 hayvanın acil müdahale ve tedavisi de Belediye Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde yapıldı.

Bu haber 204 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 14:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.