• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Çankırı Kent Konseyinden Emniyete ziyaret

18 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
821 defa okundu.
Çankırı Kent Konseyinden Emniyete ziyaret

Çankırı Kent Konseyi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul Dolmabahçe’de bulunan Vodafone Arena Stadı yakınlarında yaşanan hain saldırı sonrasında şehit olan polisler için başsağlığı dilemek amacı ile İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.

 

Çankırı Kent Konseyi Yönetim Kurulu üyeleri, gerçekleştirdikleri taziye ziyaretinde İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman’a başsağlığı dileklerini iletti. Kent Konseyi Başkanı Muzaffer Derelli, yaşanan terör saldırılarından duydukları üzüntüyü dile getirerek, “Ülkemizi aydınlık bir gelecek yolunda görmeye tahammülü olmayanlar, bize her seferinde terörün soğuk ve kanlı yüzünü göstermektedir. Arkalarındaki üst akıllara maşalık yapanlar dahası uşaklık edenlerin gücü birlik ve beraberliğimizi, dirliğimizi bozmaya yetmeyecektir. Analar ağlar, çocuklar öksüz ve yetim kalır, bir eş yitirilir yürekler dağlanır ama ecdadımızın da acılar, savaşlar ve kanla yoğurduğu bu vatan hiçbir acıya boyun eğmez, eğmeyecek de.    Bu acılar bizi koparamaz, solduramaz. Gün, birlik ve beraberlik günüdür. Biz de bu oyunlara gelmemek için teröre ve terörün her türlü uzantısına karşı bugün de biriz, tekiz, diriyiz. Aydınlık geleceğimizi terörün çirkin yüzünün şekillendirmesine izin vermeyeceğiz. 15 Temmuz gecesi ülkemizin geleceğine yönelik düzenlenen darbe girişimi nasıl Türk milletinin iradesi ile püskürtüldü ise bu haince ve insanlık dışı saldırılar da aynı şekilde cevabını bulacağından şüphemiz yoktur. Başımız sağ olsun.” diyerek taziyede bulundu.

 

İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman, Çankırılıların kendilerine bu konuda büyük destek verdiklerini belirterek “ Kelimelerin yetmediği yerde bakışlarınız ile onların da yetmediği içinize akıttığınız yerde yüreğinizi açarak, elinizi uzatarak yanımızda olduğunu hissettiğimiz yüce milletimiz, ordusuna, emniyet camiasına ve bu ülkeyi koruyup kollamak ile görevli olan her bireyine nasıl sahip çıktıysa bu menfur ve hain saldırıdan sonra da aynısını bir kere daha gösterdi. Keşke bu acılar hiç yaşanmasa diyoruz ama içerisinde bulunduğumuz coğrafya bu ülkede yaşamayı zorlaştırıyor. Çevremize ve tarihimize baktığımız zaman, geçmişten bugüne okuduğumuz kitaplardan ve anlatılanlardan öğrendiğimiz kadarı ile ne kadar zor bir coğrafyada yaşadığımızı ve bu vatanın ne kadar zor şartlar altında kazanıldığını hepimiz biliyoruz. Sonuç itibari ile Rabbim şehit düşen bu yavrularımızın hepsinin de şahadetini kabul etsin. Önce ailelerine ve yakın çevrelerine şefaat eylesin. Gazilerimize şifalar versin, ailelerine kavuştursun.” ifadelerine yer verdi.

 

Yalman, “Nejat Uygur’un Cibalı Karakolu’nun son satırları bizim mesleğimizi çok güzel tarif ediyor. Bu öyle bir meslek ki; anan ölmüş gömemezsin, çocuğun gelmiş göremezsin, sonuçta ecelinle bile ölemezsin.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Taziye ziyareti sonunda şehitler için Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunarak dua edildi. 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN