17° Az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Çankırı spor tarihinde bir ilk gerçekleşiyor.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından, 2014-2015 futbol sezonu hakem klasmanları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre, Çankırı tarihinde ilk defa bir bayan hakem, önümüzdeki sezon Türkiye liglerinde görev yapacak. İl Hakem Kurulu Başkanı Abdullah Aslan, yaptığı açıklamada, 2014-2015 sezonu klasman hakemlerinin dün belli olduğunu söyledi. Çankırı’dan geçtiğimiz sezonlarda sadece hakem Murat Ceylan’ın klasman hakem olarak […]
Genel - 4 Temmuz 2014 02:43 A A

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından, 2014-2015 futbol sezonu hakem klasmanları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre, Çankırı tarihinde ilk defa bir bayan hakem, önümüzdeki sezon Türkiye liglerinde görev yapacak.

İl Hakem Kurulu Başkanı Abdullah Aslan, yaptığı açıklamada, 2014-2015 sezonu klasman hakemlerinin dün belli olduğunu söyledi. Çankırı’dan geçtiğimiz sezonlarda sadece hakem Murat Ceylan’ın klasman hakem olarak görev aldığını dile getiren Aslan, açıklanan sonuçlara göre bu sayının önümüzdeki sezon 5’e yükseldiğini ifade etti.

İlimizden 4 hakemin 24 Haziran’da yapılan yazılı sınava girdiğini aktaran Aslan, “Sınava giren bütün hakemlerimiz başarılı oldu. Bu çok sevindirici bir sonuç” dedi. Sınavı kazanan hakemlerden Can Doğar’ın önümüzdeki sezon bölgesel hakem olarak görev yapacağını söyleyen Aslan, İbrahim Uyar ve Altan Karakoç’un ise bölgesel yardımcı hakemlik yapacağını kaydetti.

Sınavı kazanan hakemlerin arasında bir de bayan hakem olduğunu anlatan Aslan, “Yapılan sınavda başarılı olan hakemimiz Seda Boduroğlu, 2014-2015 sezonunda kadın yardımcı hakem klasmanında görev yapacak. Bu, Çankırı’da bir ilk” diye konuştu.

Geçen sene hakemlerin çok başarılı bir sezon geçirdiğini belirten İl Hakem Kurulu Başkanı Abdullah Aslan, “Hakemlerimiz il bazında iyi bir grafik çizdiler. Bunun sonucu olarak da, bu başarı oluştu. Artık Türkiye liglerinde Çankırılı 5 hakemimiz görev yapacak” dedi. Aslan ayrıca, başarıda emeği geçenlere teşekkür etti.

Aslan son olarak, geçtiğimiz sezonlarda görev alan tek hakem Murat Ceylan’ın ise ulusal yardımcı hakem olarak görev yaptığını sözlerine ekledi.

Bu haber 2427 kez okundu.
Genel - 02:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.