Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Çankırı’da 100 bin kişi afetler konusunda bilgilendirilecek

İçişleri Bakanlığınca 2021 yılının “Afet Eğitim Yılı” ilan edilmesi nedeniyle Türkiye genelinde afet eğitimleri başladı. Gerçekleştirilen eylem planı çerçevesinde ilimizde de Ahmet Yesevi Camii Meydanı’na “AFAD Farkındalık Eğitim Çadırı” kuruldu.    Afet eğitim yılı faaliyetleri kapsamında oluşturulan AFAD Farkındalık Eğitim Çadırında vatandaşlara, AFAD yetkilileri ve gönüllüler tarafından çeşitli bilgilendirmelerde bulunuluyor. Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) […]
Çankırı Gündemi - 21 Haziran 2021 12:14 A A

İçişleri Bakanlığınca 2021 yılının “Afet Eğitim Yılı” ilan edilmesi nedeniyle Türkiye genelinde afet eğitimleri başladı. Gerçekleştirilen eylem planı çerçevesinde ilimizde de Ahmet Yesevi Camii Meydanı’na “AFAD Farkındalık Eğitim Çadırı” kuruldu. 

 

Afet eğitim yılı faaliyetleri kapsamında oluşturulan AFAD Farkındalık Eğitim Çadırında vatandaşlara, AFAD yetkilileri ve gönüllüler tarafından çeşitli bilgilendirmelerde bulunuluyor.

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Çankırı Şubesi tarafından mobil haberleşme aracı ile ekiplerin haberleşmesi sağlandı. TRAC Çankırı Şube Başkanı Hasan Büyükurvaylı, mobil haberleşme aracı ile ilgili Çankırı Valisi Abdullah Ayaz’ı bilgilendirdi.

Vali Ayaz AFAD gönüllüleri ve afet bilinci için yapılan etkinlikleri inceledikten sonra açıklamada bulundu.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, “AFAD il müdürlüğümüz tarafından kurulan afet eğitim çadırımızı ziyaret ettik. Öncelikle tüm vatandaşlarımızın bu afet eğitim çadırına ilgi göstermelerini bekliyoruz. 2021 yılı bakanlığımız tarafından afet eğitim yılı olarak ilan edildi. Bu yıl boyunca ilimizde hem çevrimiçi olarak hem de elden geldiğince yüz yüze eğitimler vermeye devam edeceğiz. Hem ülkemiz bir afet ülkesi farklı afetlere zaman zaman maruz kalıyoruz. Hem de ilimizde öncelikle deprem olmak üzere farklı afetlere maruz kalma riskini taşıyor. Onun için bu konun önemini bir kere daha altını çizmek istiyoruz” dedi.

AFAD il Müdürü Abdullah Özçelik, Türkiye genelinde yıl sonuna kadar 55 milyon, Çankırı genelinde ise 100 bin kişiye eğitim vermeyi amaçladıklarını, eğitim için il merkezinde kurulan AFAD Farkındalık Eğitim Çadırı faaliyetlerine önümüzde ki aylarda ilçeler ve köylerde de devam edeceklerini belirtti.

Bu haber 130 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 12:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.