Açık
 • EURO
 • DOLAR

Çankırılı Hanımlar Yerli Malı Haftasını Kutladı

Çankırı Belediyesi tarafından Yerli Malı Haftası dolayısı ile düzenlenen etkinlikte Çankırılı kadınlar, hazırladıkları birçok yerli ürünü sundu. Pazar Sitesi Hanımlar Lokali’nde yapılan kutlamaya Belediye Başkanı İrfan Dinç eşliğinde Milletvekili Hüseyin Filiz ve Belediye Meclis Üyesi Abdulkadir Çelik de katıldı. Yerli Malı Haftası etkinliğinde hanımların el emeği birçok yerli üretim ürün, hazırlanan masalar üzerinde teşhir edildi. […]
Çankırı Gündemi - 2 Ocak 2015 14:27 A A

Çankırı Belediyesi tarafından Yerli Malı Haftası dolayısı ile düzenlenen etkinlikte Çankırılı kadınlar, hazırladıkları birçok yerli ürünü sundu.

Pazar Sitesi Hanımlar Lokali’nde yapılan kutlamaya Belediye Başkanı İrfan Dinç eşliğinde Milletvekili Hüseyin Filiz ve Belediye Meclis Üyesi Abdulkadir Çelik de katıldı.

Yerli Malı Haftası etkinliğinde hanımların el emeği birçok yerli üretim ürün, hazırlanan masalar üzerinde teşhir edildi. Hanımlar pıhtıdan yaprak sarmasına, açma cevizli börekten kızılcık ekşisine kadar hazırladıkları ulusal ve yerel ürünleri hep birlikte paylaştı.

Ney dinletisi ile başlayan etkinlik, Engelli Yaran Ekibi’nin gösterisi ile devam etti. Belediyenin düzenlediği Kur’an Kursu’na katılarak Kur’an-ı Kerim okumaya geçen öğrenciler, kendileri için hazırlanan pastayı Başkan Dinç ve Milletvekili Filiz ile kesti. Böylesine güzel anları çocukluğunda yaşadığını belirten Dinç “Bu etkinliklerin lokallerimizde hanımefendi kardeşlerimizce yaşatıldığını görmek, hanımlarımız için sosyal ve kültürel mekânlar açmakla ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor.” diyerek Kur’an okumaya geçen kursiyerleri de tebrik etti.

Dinç’in yaptığı yatırımlarla Çankırı’da birçok ilklere imza attığını belirten Milletvekili Filiz, açtığı mekânlarda gelenek ve görenekleri yaşatarak Çankırı’nın evlatlarına aktaran Belediye Başkanı İrfan Dinç’e ve etkinliği düzenleyen hanımlara teşekkür etti.

Bilinçli tüketimin, tutumlu olmanın ve yerli malı kullanmanın önemine vurgu yapılan etkinlik için bir araya gelen Çankırılı kadınlar, paylaşma ve kaynaşmanın örneğini sergiledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 1201 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 14:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.