17° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Çankırı’ya Hayvan Hastanesi Hizmet Vermeye Başladı

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ömer Çendek konuşmasına, “Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem felaketinde, Çığ facialarında hayatını kaybederek şehit olan Mehmetçik ve vatandaşlarımıza, İstanbul da Hava Alanı içerisinde kırıma uğrayan uçak kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, İdlib’de rejim güçlerinin hain saldırısı sonucu Şehit olan Kahraman Vatan Evlatlarımıza Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine ve yakınlarına sabır, yaralanan […]
HABERLER - 13 Şubat 2020 21:33 A A

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ömer Çendek konuşmasına, “Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem felaketinde, Çığ facialarında hayatını kaybederek şehit olan Mehmetçik ve vatandaşlarımıza, İstanbul da Hava Alanı içerisinde kırıma uğrayan uçak kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, İdlib’de rejim güçlerinin hain saldırısı sonucu Şehit olan Kahraman Vatan Evlatlarımıza Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine ve yakınlarına sabır, yaralanan Mehmetçiklerimize, vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.” Diyerek başladı.

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ömer Çendek Hayvan Hastanesinin Kapılarını Basına açtı.

Çankırı Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından İlimiz Merkez Buğday Pazarı Mahallesi Somaki Bulvarı Saray 3 Apartmanı 8/A adresinde Hayvan Hastanesi açıldı.

Çarşamba Pazarı karşısında açılan Hayvan Hastanesinin açılış ruhsatı Çankırı İl Tarım Orman Müdürü Osman Çakır tarafından 3.12.2019 tarihinde Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ömer Çendek’e teslim edilmişti.

Türkiye’de Sadece 4 İlde Bulunan Hayvan Hastanesi’nin Biriside Çankırı’da. Hastane İlimiz ve İlçelerimiz Başta Olmak Üzere Hizmet Verirken; Bölge Hastanesi Konumunu da Üstlenmiş ki Çevre Komşu Vilayetlerimize de Hizmet Veriyor Olmanın Mutluluğu Yaşanıyor!

11.02.2020 Salı günü Çankırı’da hizmet veren Yerel Gazete, Ulusal Basın Temsilcileri ve Bazı İnternet Medya sahiplerini ağırlayan Başkan Ömer Çendek, “Çankırı’ya Açılan Hayvan Hastanesi’nin Türkiye’de Sayılır Bölge Hastanelerinden Olduğunun Altını Çizdi.”

Başkan Çendek, “Çankırı hayvan hastanesi 3 ay zaman zarfında açtık. Gelen hastalarımızla tedavi noktasında süreç devam ediyor. Çankırı ilimizin coğrafyasına baktığınızda Kızılırmak havzası haricindeki tüm ilçelerimizi de hayvancılıkla geçimini sağlayan etle ve sütle geçimini sağlayan üreticilerimiz çiftçilerimiz mevcut. Hem hayvan varlığını artırmak hem hayvan ıslahını kaliteli hale getirmek için birlikler noktasında bugüne kadar yapmış olduğumuz hizmetler devam etmektedir. Hastanemizin bugüne kadar vermiş olduğun hizmetler çeşitli hastalıklara yakalanan hastaların ali hale getirilmesi için mevcutta olan Buzağılar ölmesin sloganıyla başlatılan bu proje dahilinde özellikle ilimizdeki hayvancılıkta buzağıların korunması, tedavisi ve yaşatılabilmesi noktasında en çok hayvancılığa meraların olması, tarihimize baktığımızda hayvancılıkla geçimini sağlaması sebebiyle, yönetimdeki arkadaşlarımızla birlikte bir hastane kurmaya karar verdik. Bu karar doğrultusunda da hastanemiz hizmet vermeye devam ediyor.

Türkiye genelinde üniversitelerin dışında özel hastanelerin dışında özellikle pet uygulamasını dışında biz Türkiye genelinde 4. hastaneyi açtık. Bu hem ilimiz için hem işletme sahipleri için hemde bölgesel hastane olmuş oldu.” şeklinde konuştu.

Çendek yeni yapılacak olan uygulamadan bahsederek, “Hastanemizi açtığımız günden beri bugüne kadar 650 adet vakaya hekimlerimiz gitti, hastaneye gelerek başvuru yapılan sayısı ise bin 400 vakaya müdahale ettik. Sahada 4 hekim, 1 uzman doktor, pet uygulamasında ise 1 cerrah hekimimiz bulunmakta. Alanında uzman 6 hekimimizle çalışmaya hizmet vermeye çalışıyoruz. Yeni bir sistem kurmaya çalışıyoruz. Vatandaş ulaşamadığında telefonla bize ulaşarak bizde vatandaşın hayvanına işletme yerinde bakarak gerekli müdahaleyi yapacağız. Buna da ilerleyen günlerde başlayacağız.” ifadelerine yer verdi.

Birlik Başkanı Ömer Çendek, 2005 yılında kurulan birliğin 13 yıldır üreticilere hizmet verdiğini söyledi. Her canlının yaşama hakkı olduğunu belirten Çendek, hayvan hakkına saygı duymanın, insanlığın en temel gereksinimlerinden biri olduğunu vurguladı. Daha sonra ise çeşitli Birlikleri de kendileri döneminde kurulduğunu söyleyen Çendek, Kurduğumuz Birliklerin arasında Çankırı’ya Hayvan Hastanesi kazandırılması yönünden de çok mücadele verdiğini sözlerine ekledi.ü

Çendek, hayvan hastanesinde verilecek hizmetlere ilişkin, şu bilgileri paylaştı: “Çankırı Hayvan Hastanemizde muayene odası, ameliyathane, doğum, kan tahlil laboratuvarı, yoğun bakım ve acil ünitesi, karantina birimi, dijital röntgen, ultrasonografi, ameliyat öncesi ve sonrası bakım, kedi, köpek bakım ünitesi, hayvan yıkama odası, pet otel, pet hizmet aracı bulunuyor. Bölgemizin en kapsamlı hayvan hastanesini açıp üreticilerimize ve bölgemize hizmet vermekten onur duyarız.” Hayvan hastanesinin bölgeye fayda sağlayacağına dikkati çeken Çendek, aynı zamanda komşu illerden gelecek taleplere de cevap verileceğini kaydetti.

İlimiz hayvancılığına yeni umutlar ve ufuklar açması temennisiyle, Tarım Hayvancılık yapan çiftçilerimize hayırlı olmasını dileriz.

Bu haber 783 kez okundu.
HABERLER - 21:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.