11° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Çankırı’ya Hayvan Hastanesi Hizmet Vermeye Başladı

HABERLER - 13 Şubat 2020 21:33 A A

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ömer Çendek konuşmasına, “Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem felaketinde, Çığ facialarında hayatını kaybederek şehit olan Mehmetçik ve vatandaşlarımıza, İstanbul da Hava Alanı içerisinde kırıma uğrayan uçak kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, İdlib’de rejim güçlerinin hain saldırısı sonucu Şehit olan Kahraman Vatan Evlatlarımıza Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine ve yakınlarına sabır, yaralanan Mehmetçiklerimize, vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.” Diyerek başladı.

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ömer Çendek Hayvan Hastanesinin Kapılarını Basına açtı.

Çankırı Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından İlimiz Merkez Buğday Pazarı Mahallesi Somaki Bulvarı Saray 3 Apartmanı 8/A adresinde Hayvan Hastanesi açıldı.

Çarşamba Pazarı karşısında açılan Hayvan Hastanesinin açılış ruhsatı Çankırı İl Tarım Orman Müdürü Osman Çakır tarafından 3.12.2019 tarihinde Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ömer Çendek’e teslim edilmişti.

Türkiye’de Sadece 4 İlde Bulunan Hayvan Hastanesi’nin Biriside Çankırı’da. Hastane İlimiz ve İlçelerimiz Başta Olmak Üzere Hizmet Verirken; Bölge Hastanesi Konumunu da Üstlenmiş ki Çevre Komşu Vilayetlerimize de Hizmet Veriyor Olmanın Mutluluğu Yaşanıyor!

11.02.2020 Salı günü Çankırı’da hizmet veren Yerel Gazete, Ulusal Basın Temsilcileri ve Bazı İnternet Medya sahiplerini ağırlayan Başkan Ömer Çendek, “Çankırı’ya Açılan Hayvan Hastanesi’nin Türkiye’de Sayılır Bölge Hastanelerinden Olduğunun Altını Çizdi.”

Başkan Çendek, “Çankırı hayvan hastanesi 3 ay zaman zarfında açtık. Gelen hastalarımızla tedavi noktasında süreç devam ediyor. Çankırı ilimizin coğrafyasına baktığınızda Kızılırmak havzası haricindeki tüm ilçelerimizi de hayvancılıkla geçimini sağlayan etle ve sütle geçimini sağlayan üreticilerimiz çiftçilerimiz mevcut. Hem hayvan varlığını artırmak hem hayvan ıslahını kaliteli hale getirmek için birlikler noktasında bugüne kadar yapmış olduğumuz hizmetler devam etmektedir. Hastanemizin bugüne kadar vermiş olduğun hizmetler çeşitli hastalıklara yakalanan hastaların ali hale getirilmesi için mevcutta olan Buzağılar ölmesin sloganıyla başlatılan bu proje dahilinde özellikle ilimizdeki hayvancılıkta buzağıların korunması, tedavisi ve yaşatılabilmesi noktasında en çok hayvancılığa meraların olması, tarihimize baktığımızda hayvancılıkla geçimini sağlaması sebebiyle, yönetimdeki arkadaşlarımızla birlikte bir hastane kurmaya karar verdik. Bu karar doğrultusunda da hastanemiz hizmet vermeye devam ediyor.

Türkiye genelinde üniversitelerin dışında özel hastanelerin dışında özellikle pet uygulamasını dışında biz Türkiye genelinde 4. hastaneyi açtık. Bu hem ilimiz için hem işletme sahipleri için hemde bölgesel hastane olmuş oldu.” şeklinde konuştu.

Çendek yeni yapılacak olan uygulamadan bahsederek, “Hastanemizi açtığımız günden beri bugüne kadar 650 adet vakaya hekimlerimiz gitti, hastaneye gelerek başvuru yapılan sayısı ise bin 400 vakaya müdahale ettik. Sahada 4 hekim, 1 uzman doktor, pet uygulamasında ise 1 cerrah hekimimiz bulunmakta. Alanında uzman 6 hekimimizle çalışmaya hizmet vermeye çalışıyoruz. Yeni bir sistem kurmaya çalışıyoruz. Vatandaş ulaşamadığında telefonla bize ulaşarak bizde vatandaşın hayvanına işletme yerinde bakarak gerekli müdahaleyi yapacağız. Buna da ilerleyen günlerde başlayacağız.” ifadelerine yer verdi.

Birlik Başkanı Ömer Çendek, 2005 yılında kurulan birliğin 13 yıldır üreticilere hizmet verdiğini söyledi. Her canlının yaşama hakkı olduğunu belirten Çendek, hayvan hakkına saygı duymanın, insanlığın en temel gereksinimlerinden biri olduğunu vurguladı. Daha sonra ise çeşitli Birlikleri de kendileri döneminde kurulduğunu söyleyen Çendek, Kurduğumuz Birliklerin arasında Çankırı’ya Hayvan Hastanesi kazandırılması yönünden de çok mücadele verdiğini sözlerine ekledi.ü

Çendek, hayvan hastanesinde verilecek hizmetlere ilişkin, şu bilgileri paylaştı: “Çankırı Hayvan Hastanemizde muayene odası, ameliyathane, doğum, kan tahlil laboratuvarı, yoğun bakım ve acil ünitesi, karantina birimi, dijital röntgen, ultrasonografi, ameliyat öncesi ve sonrası bakım, kedi, köpek bakım ünitesi, hayvan yıkama odası, pet otel, pet hizmet aracı bulunuyor. Bölgemizin en kapsamlı hayvan hastanesini açıp üreticilerimize ve bölgemize hizmet vermekten onur duyarız.” Hayvan hastanesinin bölgeye fayda sağlayacağına dikkati çeken Çendek, aynı zamanda komşu illerden gelecek taleplere de cevap verileceğini kaydetti.

İlimiz hayvancılığına yeni umutlar ve ufuklar açması temennisiyle, Tarım Hayvancılık yapan çiftçilerimize hayırlı olmasını dileriz.

Bu haber 426 kez okundu.
HABERLER - 21:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.