Açık
 • EURO
 • DOLAR

Çaycı : Kaderdaşlarımın neleri başarabildiklerinin unutulmamasını temenni ediyorum

2014 yılı, yılın engelli sporcusu ve ilimizin Milli Sporcusu Aliye Çaycı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, topluma bir mesaj verdi. Çaycı mesajında,yaşadıkları duyguları paylaşarak azmin elinden hiçbirşeyin kurtulmadığını ifade etti. Çaycı “Doğuştan bedensel engelli birisiyim. Artık yürüyememe noktasına geldiğimde, yaşam mücadelemin kalmadığını düşündüğüm 2005 yılında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl  Müdürlüğü Okçuluk Antrenörlerinden  Muhlis […]
HABERLER - 6 Aralık 2014 20:06 A A

2014 yılı, yılın engelli sporcusu ve ilimizin Milli Sporcusu Aliye Çaycı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, topluma bir mesaj verdi.

Çaycı mesajında,yaşadıkları duyguları paylaşarak azmin elinden hiçbirşeyin kurtulmadığını ifade etti.

Çaycı “Doğuştan bedensel engelli birisiyim. Artık yürüyememe noktasına geldiğimde, yaşam mücadelemin kalmadığını düşündüğüm 2005 yılında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl  Müdürlüğü Okçuluk Antrenörlerinden  Muhlis Öç’ün Okçuluk sporu yapar mısın? teklifine neden olmasın diye başladığım okçuluk sporuna vermiş olduğum mücadelede ülkemizde dünya çapındaki barajları geçerek davet edildiğim milli takım kamplarından sonra katıldığım ulusal ve uluslar arası yarışmalarda 2. Dünya Üçüncülüğü ve bir de Avrupa üçüncülüğünün yanı sıra Ilgaz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü emrine geçici görevlendirildiğim dönemde yapılan Türkiye Şampiyonasında Dünya birincisi ve Olimpiyat dördüncüsü gibi güçlü rakiplerimi eleyerek Türkiye birincisi oldum.

Valiliğimizce hazırlanan Ödül Yönergesi doğrultusunda, İlimizde ilk defa düzenlenen  2014 yılında Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda dereceye giren sporcularımıza, başarılı  antrenörlerimize, sponsorlara ve yılın enlerine ödülleri 19 Ekim 2014 Pazar günü Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda muhteşem bir törenle Valimiz Vahdettin Özcan tarafından verildi.

Emeğin hiçbir zaman karşılıksız kalmayacağını Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürüm Gürhan Yıldız ve Seyfettin Turan’a borçluyum. Kurumlarının imkanları ölçüsünde vermiş oldukları destek yaşıma ve rahatsızlığıma rağmen almış olduğum başarı derecelerime  böyle bir ONUR gecesi düzenleyerek beni taçlandırmış olmaları yaşamış olduğum zor zamanlarımda bir engelli olarak farkıma varılması, toplumsal hayatta kendime yer bulabilmek benim için tahmin edilemez bir duygudur.

3 Aralık Dünya engelliler gününde tüm engelli kaderdaşlarımın günlerini canı gönülden kutluyorum. Eklemek istediğim bir konuda benim gibi kaderdaşlarımın olduğunu ve bu insanların neleri başarabildiklerinin unutulmamasını, kamuda ve özel sektörde çalışan engellilerin diğer çalışanlardan farklı olarak, adı üstünde engelli kişi oldukları için hassas olduklarını engellilerin sorunlarını kolay çözebilecekleri kurumların olması gerektiğini saygılarımla arz ederim.” dedi.

 

Bu haber 925 kez okundu.
HABERLER - 20:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.