Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Çerkeş Belediyesi Kâra geçiyor!

Restorasyonu geçen yıllarda  tamamlanan Çerkeş belediye hamamı özelleştikten sonra hizmet vermeye başladı. Yeni yüzüyle hizmete giren Çerkeş Hamamı Cumartesi, Pazartesi ve Çarşamba günleri sabah 08.00 ile 16.00 arası bayanlara hizmet verecek. Yeni yüzüyle Çerkeş Hamamı haftanın 3 günü bayanlara hizmet verecek ve diğer günler Erkeklere hizmet verecek 08.00 ile 23.00 arası  hizmet vereceğini belirten işletme sahibi Turan Demir ile röportajımız! Aylık 16 […]
Çankırı Gündemi - 15 Haziran 2014 01:46 A A

Restorasyonu geçen yıllarda  tamamlanan Çerkeş belediye hamamı özelleştikten sonra hizmet vermeye başladı. Yeni yüzüyle hizmete giren Çerkeş Hamamı Cumartesi, Pazartesi ve Çarşamba günleri sabah 08.00 ile 16.00 arası bayanlara hizmet verecek. Yeni yüzüyle Çerkeş Hamamı haftanın 3 günü bayanlara hizmet verecek ve diğer günler Erkeklere hizmet verecek 08.00 ile 23.00 arası  hizmet vereceğini belirten işletme sahibi Turan Demir ile röportajımız!

Aylık 16 milyar bir zarar eden Çerkeş belediyesi hamamı gazetecilikteki başarılısını işletmecilikte gösteren Turan Demirle hamamın nasıl kâra geçirdiğini röportajını sizlere sunuyoruz.

1- Bu ihale gazetecilik varken nerden aklınıza geldi?

Hatırlandığı gibi ben internet sitemde hamamın belediye üzerinde bir kambur olduğunu söylemiştim, Hamamı almak gibi bir düşüncemde yoktu. Fakat burayı alanın kâra geçeceğini söylemiştim. Sırf bu düşüncemi ispatlaya bilmek için ihaleye girdim.

2 Sizce hamam neden o kadar zarar ediyordu?

Orada fazla işçi çalışıyordu. Çok kaliteli kömürler kullanılıyordu ve buda maliyet arttıyordu. Belediye adına çoğu insanlardan ücret alınmıyordu. Hamamın 90 derecede suyun ısınmasının 14 torba kömürle çok fazla olacağını düşündük.

galeriye_git1

3-Siz ne yaptınız peki?

Bir personelle kendi ailemle çalışarak kömürü zonguldaktan getirerek beleş hamam olayını ortadan kaldırarak ve günlük kömür tüketiminin Bugün itibariyle 6 torbaya düşürerek en önemlisi işi ehline vererek masaj yapan ve kese yapan kızılcahamamdan usta tabir edilecek cinsten usta getirerek ve İşletmesini yapan Bülent Demiröz kardeşimi işin başına getirdim ve sonuçta kaliteli ve konforlu hamam haline getirdik. kalaförcümüz saat başı kömür yarışını takip ederek kömürümüzün günlük 6 torba inmesini sağlamıştır kısacası çalışanların hepsi özverili gayreti sonucunda kâra geçtik. Buda müşterinin artmasını sağladı.

3- Bu başarınızda başlarının katkısı veya etkisi varmı?

Belediye başkanımız Hasan Sopacı zarar eden tüm kurumları özelleştirerek zarardan kâra geçmesini sağladı. Eğer bu kurumlar özelleşmeseydi hala bu kurumlar zarar ediyor olacaktı ve dolaysıyla belediye zarar ediyor olacaktı. Bu sebepten dolayı belediye başkanımızın katkısı büyüktür.
Son olarak söylemek istediğiniz birşey varmıdır?
Çevre ilçelerden ve köylerden hamamıza herkesi bekliyoruz. Bu kültürün unutulmaması için özellikle tüm okurların desteklerini bekliyorum.. Kardeş haber sitemiz Medya Çankırı’ya ve özellikle Bu genç yaşta Çankırı’da gündemde yer alan Taha Doğanay kardeşime bizleri unutmadığı için Teşekkür ederiz. Başarıların devamını dilerim.

galeriye_git1

 

 

Bu haber 3478 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 01:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.