• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

ÇKÜsi Edebiyat Fakültesi Dekanından Eğitim Bir-Sen Çankırı Şubesine Hayırlı Olsun Ziyareti

6 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
889 defa okundu.
ÇKÜsi Edebiyat Fakültesi Dekanından Eğitim Bir-Sen Çankırı Şubesine Hayırlı Olsun Ziyareti

Çankırı Karatekin Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Beşirli yeni seçilen Eğitim Bir-Sen Çankırı Şube Yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Çankırı Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Kasım Karatekin Prof. Dr. Mehmet Beşirli’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek “Geldiğiniz için mutlu olduk. Gece gündüz demeden eğitim için, eğitim emekçileri için çalışıyoruz. Yapılanlar ortada, daha yapacağımız çok iş var. Durmadan, yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Birlik beraberlik içinde Çankırı’nın eğitimi için elimizden geleni yapacağız. Milli eğitimde 1122, üniversitemizde 320 çalışanımız için her zaman dik durduk, dik durmaya devam edeceğiz. Gençlerimizi de dik duran bireyeler olarak yetiştirmeliyiz. Kendinin ve yapacaklarının farkında olan, milli ve dini değerlerine bağlı bireyler,  ülkemizin geleceği olacaktır” dedi

Prof. Dr. Mehmet Beşirli “Yeni oluşan yönetim kurulunuz üniversitemiz ve eğitim camiasına hayırlı olsun. Sendikacılık batıda çok gelişmiş durumda. Türkiye’de de güçlü sivil toplum örgütlerine ihtiyaç var. Eğitim Bir-Sen, duruşu ve demokratik katkıları nedeni ile ihmal edilmemesi gereken bir sendika. Biz fakülte olarak Eğitim Bir-Sen ile işbirliği yapmak isteriz. Talep olması halinde birlikte faaliyet yapabiliriz.

Eğitime yeni katılan eğitimcilerle nicelik artarken, niteliğinde artması çok önemli. Biz eğitim için elimizden geleni yapıyoruz, yapacağız.

Üniversite  ideolojik kalıplara sığmayan bir kurumdur. Cemaat ve benzeri grupların etken olduğu bir eğitim düşünülemez. Daha özgür ortamlarda, akademik yapının baskılardan uzak olduğu bir üniversite eğitim açısından başarılı olacaktır.

Eğitim Bir-sen olarak bize gösterdiğiniz misafirperverlik için teşekkür ederiz. Birlik ve beraberlik içinde çalışmak gerekir. Özlediğimiz eğitim seviyesi bundan geçer” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN