Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Darıcada Yarenler sahne aldı

Darıca Belediyesi 8. Şehirler ve Kültürler Kaynaşması’nda sahne alan Darıca Çankırılılar Derneği sergiledikleri yöresel oyunlarıyla hem eğlendi hem de hafta sonu sahili dolduran binlerce vatandaşa eğlenceli saatler yaşattı. Darıca Sahilinde bulunan amfi tiyatroda gerçekleşen Çankırılılar gecesine Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Belediyesi Meclis Üyeleri, Dernek Başkanları ve binlerce vatandaş katıldı. […]
Genel - 6 Ağustos 2014 10:00 A A

Darıca Belediyesi 8. Şehirler ve Kültürler Kaynaşması’nda sahne alan Darıca Çankırılılar Derneği sergiledikleri yöresel oyunlarıyla hem eğlendi hem de hafta sonu sahili dolduran binlerce vatandaşa eğlenceli saatler yaşattı.

Darıca Sahilinde bulunan amfi tiyatroda gerçekleşen Çankırılılar gecesine Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Belediyesi Meclis Üyeleri, Dernek Başkanları ve binlerce vatandaş katıldı.

ÜLKEMİZİN BÜTÜN

GÜZELLİKLERİ BURADA

Gecenin açılış konuşmasını yapan Darıca Çankırılılar Dernek Başkanı Harun Şahan “Darıca Belediyesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Şehirler ve Kültürler Kaynaşmasında Çankırılılar Gecesine hoş geldiniz. Çankırılılar Derneği olarak tertip ettiğimiz gecemize katkı sunan herkese teşekkür ediyor, tüm misafirlerimize iyi eğlenceler diliyorum. Bu güzel organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Çankırı’lı yöresel sanatçıların sahne aldığı gecede kısa bir selamlama konuşması yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise “2007 yılında 7 dernekle başlayıp,7 yılda ülkemizin bütün güzelliklerini yaşama ve yaşatma şansını yakaladığımız bu güzel etkinlikle ilçemizde sevginin, kardeşliğin, dostluğun ve muhabbetin oluşmasına vesile olduğumuzu düşünüyorum.” diyerek Şehirler ve Kültürler Kaynaşması’nın önemine değindi.

Çankırılılara da hitap eden Başkan Karabacak, “Karlarla kaplı yüce dağlarıyla, yeşilin gökyüzüyle birleştiği Ilgaz dağı ile asker balığıyla, yaylarıyla, zengin termal kaynaklarıyla, ülkemizin şehitleriyle ve sayısız doğal güzellikleriyle Yarenler Diyarı olan Çankırılı hemşerilerim hepiniz gecemize hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz. Ülkemizin farklı kültürlerinin yaşatılması ve gelecek nesillerine aktarılması ile farklı kültürlerin bu kardeşlik ortamı çerçevesinde tanımasına sizlerle birlikte vesile olmanın büyük mutluluğunu yaşıyor, hepinize hoş geldiniz diyor, iyi eğlenceler diliyorum’’ derken protokol konuşmalarının ardından yöresel sanatçılar eşliğinde Darıca Sahilini dolduran binlerce insan halaylar çekip oyunlar oynayarak gecenin tadını çıkardı.

Programdan önce standları dolaşan Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan ve Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Çankırılılar Derneği’nin verdiği protokol yemeğinde yöresel yemeklerin tadına baktılar.

darca

darca866ff

1974981_10202512877359292_7056952404126951691_n

Bu haber 1803 kez okundu.
Genel - 10:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.