Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Dinç, “Bütün Vatandaşlarımızı İftar Sofralarımıza Bekliyoruz

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, belediyenin ramazan ayı boyunca yapacağı etkinlikler ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Başkanlık makamında düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Belediye Başkanı İrfan Dinç, Ramazan iftarları ve yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi. Belediye Başkanı olarak son yıllarda sokak iftarlarına daha da yoğunluk kazandırdıklarını belirten Dinç, vatandaşlardan gelen taleplerle programlarını […]
Genel - 27 Haziran 2014 17:44 A A

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, belediyenin ramazan ayı boyunca yapacağı etkinlikler ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Başkanlık makamında düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Belediye Başkanı İrfan Dinç, Ramazan iftarları ve yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi. Belediye Başkanı olarak son yıllarda sokak iftarlarına daha da yoğunluk kazandırdıklarını belirten Dinç, vatandaşlardan gelen taleplerle programlarını genişlettiklerini söyledi.

Ramazan Ayı’nın rahmet, bereket ve mağfiret ayı olduğunun altını çizen Dinç, “Mübarek bir Ramazan Ayına daha ulaşmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Belediye yönetimi olarak bizler de bu ayda vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu Ramazan ayında on beş gün boyunca yirmi farklı noktada iftar sofraları düzenleyerek vatandaşlarımızı bir araya getireceğiz. Özellikle son yıllarda daha da ağırlık verdiğimiz iftar sofraları sadece fakir  vatandaşlarımıza değil, mahallelilik bilincinin geliştirilmesine de katkı sağladığından tüm vatandaşlarımızın ilgisini çekiyor. Biz de vatandaşlarımızdan gelen yoğun talepler karşısında ramazan etkinliklerini geliştirerek sürdürüyoruz. İftar sofraları birlik, beraberlik ve kaynaşmanın birer adresi haline geldi. Bizler kültürümüze ve geleneklerimize sahip çıkarak bütün vatandaşlarımızı bu sofralarda buluşturmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Geleneksel kültürümüzü yaşatmak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini de ifade eden Başkan Dinç, “Gençlerimizin ve çocuklarımızın kültürlerini tanımaları ve geleneklerine sahip çıkmaları adına ramazan etkinlikleri düzenliyoruz. Bu yılki ramazan sokağını Karatekin Parkı bölgesine kuracağız. Amacımız, şehrimizde o ramazan esintisini yaşatmak ve insanlarımıza kültürlerini daha iyi tanıtabilmektir. Bu etkinliklerimiz sayesinde vatandaşlarımız evlerinden çıkarak ailece bir arada olabilme ve eğlenebilme imkanı bulabilmektedirler.” şeklinde konuştu. Dinç, ayrıca ramazan ayı boyunca salı ve perşembe günleri Buğday Pazarı Medresesi’nde musiki dinletisinin yapılacağını belirtti.

 

Geçen yıl kurulan ramazan sofralarında 80 bin insanı aynı sofrada buluşturduklarının altını çizen Dinç, bu ramazan iftarlarında da vatandaşları bir araya getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

 

Teravih Namazları Namazgahta Kılınacak

Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nda inşa edilen açık hava namazgahında ilk teravih namazını kılacaklarını belirten Başkan Dinç, bütün vatandaşları ramazan süresince teravih namazına beklediklerini ifade etti.

Dinç, Ramazan Ayı’nın bütün Müslüman alemine ve Çankırı halkına hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Toplantının sonunda Başkan Dinç basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı

6704

 

Bu haber 1199 kez okundu.
Genel - 17:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.