Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

DÜNYA’NIN ÇORAP BAŞKENTİ ŞABANÖZÜ!

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen istişare toplantısına katılmak üzere Şabanözü ilçesine gidin Vali Vahdettin Özcan, bölge ekonomisine büyük katkı sağlayan Gelal Çorap Fabrikasında incelemelerde bulundu. Ernemaş Fabrikası ile birlikte bölge ekonomisine ve istihdamına büyük katkı sağlayan Gelal Çorap Fabrikasında Cristiano Ronaldo da dahil dünyaca ünlü sporculara çorap üretiliyor. Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen istişare […]
HABERLER - 6 Mayıs 2014 18:49 A A

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen istişare toplantısına katılmak üzere Şabanözü ilçesine gidin Vali Vahdettin Özcan, bölge ekonomisine büyük katkı sağlayan Gelal Çorap Fabrikasında incelemelerde bulundu.

Ernemaş Fabrikası ile birlikte bölge ekonomisine ve istihdamına büyük katkı sağlayan Gelal Çorap Fabrikasında Cristiano Ronaldo da dahil dünyaca ünlü sporculara çorap üretiliyor.

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen istişare toplantısı öncesi fabrikada incelemelerde bulunan Vali Özcan’a fabrika sorumlusu Cüneyt Tınkır çeşitli bilgiler verdi. Fabrikanın 33 bin m2 bir alanda kurulu olduğunu ve toplam 925 işçinin çalıştığını da söyleyen Tınkır, “Fabrikada erkekler 3, bayanlarda 2 vardiya olarak çalışıyor. Fabrikada günlük 200 bin çorap imal ediliyor” dedi.

Dünyaca ünlü sporcuların çoraplarının da fabrikada üretildiğini belirten Tınkır, üretim alanları ve makineler hakkında da bilgiler verdi.

Fabrika’nın hem Şabanözü hem de Çankırı ekonomisine ve istihdamına büyük katkı sağladığını belirten Vali Özcan, çalışan işçilerle de sohbet ederek, her hangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu.

Bu haber 7234 kez okundu.
HABERLER - 18:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.