• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Esentepe’nin yolları kilit parke ile kaplanıyor

2 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
783 defa okundu.
Esentepe’nin yolları kilit parke ile kaplanıyor

Çankırı Belediyesi, Esentepe Mahallesi yollarını kilit parke ile kaplıyor. Esentepe sakinleri, yazın tozdan kışın ise çamurdan kurtularak temiz ve düzenli yollara kavuşacak.

 

Belediye, 2016 yılı yatırım programı kapsamında Esentepe bölgesine yaklaşık 10 bin metrekare yol, 2 bin metrekare kaldırım olmak üzere 12 bin metrekare beton parke ve tretuvar kaplaması yapıyor. Esentepe Mahallesi’nde hummalı bir çalışma yürüten Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler,  Onbaşı Caddesi ve Çağlar Sokak’ta tamamlanan çalışmaların ardından su deposu, Akyol, mezarlık caddesindeki yol ve kaldırım çalışmalarına da devam ediyor.

 

Esentepe Mahallesi’ne görülmemiş bir hizmet götürdüklerini kaydeden Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Biz her mahallemizin kent merkezi gibi olmasını istiyoruz. Esentepe köprüsünün yenilenmesi, 500 tonluk su deposu, Esentepe Kültür Merkezinin yapılması, mezarlığının parke ile döşenmesi, çevre düzenlemelerinin yapılması ve hatimmatik takılması, okul yolunun yapılması gibi daha birçok çalışmayı bölge halkı ile buluşturduk. Şimdi de imar uygulamasının tamamlanmaması nedeni ile mevcut kadastro yolları kullanılarak doğalgazın geçtiği yollarda beton parke kaplama ile Esentepe Mahallemizin yollarını düzelttik. Dar sokaklar için tercih ettiğimiz bu uygulama sonunda Esentepe sakinleri, şehir kimliğindeki yollarına kavuşacak. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz hayır dualarını üzerimizden eksik etmemeleri.” diye konuştu. 

 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN