Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Geleneksel Sünnet Şöleni Düzenlendi

Çankırı Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Şünnet Söleni, Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nda düzenlenen etkinlikler ile gerçekleşti. Şölen öncesinde sünnete katılan aileler belediye önünde buluşurken, ailelerin oluşturduğu konvoy kent merkezinde tur atarak parka geçti. Park içerisinde düzenlenen şenliğe Milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, kurum ve kuruluşların […]
Genel - 11 Ağustos 2014 16:35 A A

Çankırı Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Şünnet Söleni, Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nda düzenlenen etkinlikler ile gerçekleşti. Şölen öncesinde sünnete katılan aileler belediye önünde buluşurken, ailelerin oluşturduğu konvoy kent merkezinde tur atarak parka geçti.

Park içerisinde düzenlenen şenliğe Milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, kurum ve kuruluşların temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Şenlikte ilk olarak Mevlid-i Şerif okunurken, sünnet olan çocuklar için de toplu dua yapıldı. Duanın ardından konuşma yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, yerel yönetim olarak çocuklar için önemli bir bütçe ayırdıklarını belirterek, ”Çocuk Meclisi, eğitim projeleri ve pek çok sosyal etkinlik ile çocuklarımıza verdiğimiz önemi gösteriyoruz. Bu yavrularımız geleceğin devlet adamları, valileri, müdürleri olacak. Onların renkli ve sosyal bir çocukluk geçirmeleri için elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sünnet olan çocukların bir an önce şifaya kavuşmasını temenni ettiğini belirten Dinç, ”Bu şölenimiz kapsamında 150 yavrumuz sünnet oldu. Mevlam bu mutlu günümüzde olduğu gibi ailelerimize bu yavrularımızın düğünlerini görmeyi nasip etsin” dedi. Dinç konuşmasının ardından çocuklar ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etkinlikte konuşmaların ardından eğlence kısmına geçildi. Çok sayıda vatandaş oyun havaları ve halay türküleri eşliğinde eğlendi. Eğlence sırasında vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

6866 6867 6868 6869 6870

6871 6872 6873

Bu haber 1782 kez okundu.
Genel - 16:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.