10° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Genç Berberler Ustalarını Unutmadılar

Çankırılı Genç Berberler vefa anlamında önemli bir etkinliğe imza attılar. Meslekte yarım yüz yılı deviren ve ilimizde yaşamını sürdüren Berber Cemal Aydın mutlumu mutlu. Rahatsızlığı nedeniyle yaklaşık 2 yıldır berberlik yapamayan Cemal Aydın’ı eski çırakları ziyaret etti. Uzun yıllar Çankırı’da berberlik yapan 1934 doğumlu Cemal Aydın geçirdiği kazadan dolayı berberlik zanaatını bıraktı. Mesleğine veda etmek […]
Çankırı Gündemi - 28 Aralık 2014 14:51 A A

Çankırılı Genç Berberler vefa anlamında önemli bir etkinliğe imza attılar.

Meslekte yarım yüz yılı deviren ve ilimizde yaşamını sürdüren Berber Cemal Aydın mutlumu mutlu.

Rahatsızlığı nedeniyle yaklaşık 2 yıldır berberlik yapamayan Cemal Aydın’ı eski çırakları ziyaret etti.

Uzun yıllar Çankırı’da berberlik yapan 1934 doğumlu Cemal Aydın geçirdiği kazadan dolayı berberlik zanaatını bıraktı. Mesleğine veda etmek zorunda kalan Aydın’ı dostları yalnız bırakmayarak 24 Aralık Çarşamba günü ustalarını ziyaret ettiler.

Ustalarını unutmayıp her seferinde bu tür ziyaretleri gerçekleştiren ahde vefalı berber esnafları ustalarının elini öperek usta, kalfa, çırak ilişkilerini gün yüzüne çıkarmanın mutluluğunu yaşadılar.

Eski çırak ve aynı zamanda meslektaş olan Murat Kemal, Nihat Gökbayır, Ahmet Biçer, Zekeriya Özcan ve Hakan Deveci ustalarını ziyaret edip eski günleri yad ederek, ustalarının hayır duasını aldılar.

Ziyarette konuşan genç berberler “Ustamız Cemal Aydın bu mesleği bu günlere büyük özveri ile taşırken, hepimiz aynı zamanda bu mesleği ileri taşıyacak gençleri yetiştirerek de bu mesleğe hizmet etmeye devam edeceğiz” dediler.

Ustadan Kalfa Ve Çıraklara

Bu mesleği öğrenmek isteyen genç nesillere seslenen Aydın “Gençlerimizin bu mesleği ustaların yanlarında bellemelerinin gerekli olduğunun altını çizdi.

80 yaşındaki koca usta Aydın “Boynuz kulağı geçti artık” diyerek birde espri patlattı.

60 yıllık berber esnafı olan Cemal Aydın geçirmiş olduğu kaza sonucu iki yıldır zanaatından uzak evinde istirahat halinde hayatına devam ediyor.

Aydın, ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, teşekkür etti.

www.haberci18.com internet medyası yazı ailesi olarak genç berberlerimizi tebrik ediyoruz.

Ustaların meslek öğretirken aynı zamanda gençlerin topluma yararlı bireyler olması yönünde de hizmetlerinden geri kalmayacaklarına inancımızı tamdır. Nice uzun yıllra Cemal Usta..

 

 

 

Bu haber 1135 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 14:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.