• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

İGM Ağustos’ta tatil

10 Temmuz 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
644 defa okundu.
İGM Ağustos’ta tatil

İl Genel Meclisi Temmuz ayı toplantılarının beşinci birleşimini Ruhi Şeker başkanlığında gerçekleştirdi.

Birleşimde ilk olarak 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 12. maddesi ile İGM Çalışma Yönetmeliğinin 6. maddesi gereğince, İl Genel Meclisinin 1 aylık tatil ayının belirlenmesi konusunu görüşen Meclis, oy birliği ile Ağustos ayını tatil ayı olarak belirledi.

Meclis Bayramören Nevzat Ayaz 21 derslikli ilkokul binası, yatılı ilköğretim pansiyon binası, yemekhane binası ve spor salonu ile ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı hizmet vermek üzere “Yaşlı ve Engelli Bakım Merkezi” yapılmak üzere 30 yıllığına kiralamak üzere talebinde bulundu.

Söz konusu binaların bakım ve onarımının yapılması, temel eğitim hizmetlerinde ihtiyaç duyulması halinde boşaltılması kaydıyla 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 64. Maddesi gereğince kiraya verilmesi için İl Encümeni’ne yetki verilmesi konusunu ele aldı.           Yapılan görüşmenin ardından kiraya verilmesi ve İl Encümenine yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.      

Meclis, Şabanözü Kamış köyü ile Korgun Maruf köyü arasındaki grup yolunun ulaşımda sıkıntılar olduğundan dolayı incelenmesi ve Meclisin bilgilendirilmesi konusun verilen önergeyi incelenmek ve değerlendirmek üzere Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’na oy birliği ile gönderdi.            

Meclis 5 Eylül 2017 Salı günü toplanmak üzere dağıldı.

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN