Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Ilgaz İlçe Başkanı İsmail Akbak oldu

AK Parti 5. Olağan kongreleri devam ediyor. 2 ilçe 1 belde kongrelerinden tek liste ile yola devam eden AK Parti, Ilgaz İlçesinde de tek liste ile ilçe başkanlığı seçimini tamamladı. Cumartesi günü Ilgaz İlçesinde gerçekleşen kongrede İlçe Başkanı İsmail Akbak oldu. Divan Başkanlığını AK Parti İl Başkanı Salim Çivitçioğlu’nun yaptığı kongre Saygı duruşu ve İstiklal […]
Çankırı Gündemi - 17 Kasım 2014 21:27 A A

AK Parti 5. Olağan kongreleri devam ediyor.

2 ilçe 1 belde kongrelerinden tek liste ile yola devam eden AK Parti, Ilgaz İlçesinde de tek liste ile ilçe başkanlığı seçimini tamamladı.

Cumartesi günü Ilgaz İlçesinde gerçekleşen kongrede İlçe Başkanı İsmail Akbak oldu.

Divan Başkanlığını AK Parti İl Başkanı Salim Çivitçioğlu’nun yaptığı kongre Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Seçime girmeyen Ilgaz İlçe Başkanı Faruk Karabıyık açılış konuşması yaparak “Biz iktidar olduğumuz dönemde her şeyi yaptık, ama bir tek cilayı yapamadık. Bizim yaptıklarımız 5 yıl sonra görülüp, değer kazanacaktır. Ilgaz halkı Belediye bizde iken yapılanlarla bugün yapılamayanları kıyaslayacak ve her şeyi daha iyi göreceklerdir. Ilgaz hiçbir zaman kaybetmemiştir. Biz sadece bir yol kazası geçirdik ve daha aktif çalışarak aynı kazayı yapmayacağız” dedi.

Ilgaz İl Genel Meclisi Üyesi Harun Tosyalıoğlu’da İl Özel İdare kanalı ile Ilgaz ilçesinde gerçekleşen yatırımları anlatarak bu kaynakların sağlanmasında emeği geçen hükümet yetkililerine teşekkür etti.

Ilgaz’ın Milli Mücadelede gösterdiği duruşu, Ilgaz’ın Anadolu’nun bir yüce dağı şarkılarıyla büyüdüğünü ifade ederek konuşma yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç “Ilgaz, Çankırımızın kalkınmasına maddi ve manevi büyük destek vermiştir.” dedi.

“Bizler, basit hesapların içerisinde olmadığımız sürece bizi kimse yıkamayacaktır” diyerek sözlerine devam eden Başkan Dinç “Bizim iktidarımızın yaptıkları ortada olduğu halde halen utanmadan, sıkılmadan AK Parti ne yaptı ki diye soruyorlar. Biz artık onlara hiç birşey demiyoruz. Kulakları sağır, gözleri ve kalpleri mühürlenmiş insanlara laf anlatmak zor. Onlar böyle yaptıklarımızdan çatlayacak, patlayacak olsalar da biz hizmetlerimizde devam edeceğiz. Geldiğimiz noktada koca Ilgaz dağını deliyoruz. Görün bunları artık” dedi.

Liderimizin işaret ettiği yolda yürümeye devam edeceğiz diyerek Paralel yapılanmaya göndermelerde de bulunan Başkan Dinç “Paralelciler sinsidir, nankördür ve haindir. Ondan ki biz bu paralelcilerle mücadeleyi küçümsemeyeceğiz, sizlerde küçümsemeyin, taviz verip bu mücadeleyi ihmal etmeyin” dedi.

Seçimlerde kaybetmenin ve kazanmanın var olduğunu belirterek, Ilgaz ilçesi 5 sene kaybetmiştir diyen Milletvekili Hüseyin Filiz “İktidar olmayınca hizmet yapmak mümkün olmuyor. İktidar Partisinden olmayan Ilgaz, kendi ilçesine binevi hakaret etmiştir. Bu şundandır ki biz bize sıkılmış yumruklara nasıl hizmet verebiliriz.” dedi.

Çankırı’nın Türkiye’nin çekirdeği değil, mozaği değil, çimentosu olduğunu ifade ederek sözlerine devam eden Filiz “Çankırı’ya bir şey olsa Türkiye çok şey kaybeder. Bizim bu dağlarda, bu topraklarda çok hatıramız var.” dedi.

Teröre harcanan paraların, kalkınmaya harcandığında Türkiye’nin çok büyük bir ülke olacağını belirten Filiz, “Bütün mesele bizim kalkınmamızı önlemek. Biz buna müsaade etmeyeceğiz. Biz sizlere 4 yıl boyunca hikaye anlatmak için gelmedik. Biz ekonomiyi güçlendirmek, Çankırı’yı kalkındırmak, büyütmek için buradayız. Çankırı’dan çok siyasi gelmiş, geçmiştir. Bizlerde yarın olmayacağız. Ancak bizim Çankırı’ya ne bıraktığımız, ne bırakacağımız önemli. Yarın ‘Allah razı olsun’ sözünü duyarsak bundan mutlu oluruz ve onun içinde çalışıyoruz. Ak Parti’de çalışan ayakta, çalışmayan sınıfta kalacak, kimse kusura bakmasın” dedi.

Çankırı’da işsizliğin ‘0’ olduğunu belirten Filiz, “Geçtiğimiz sene işsizlik rakamları %11’di. Bugün %4 diye söyleniyor. Bana göre ise işsizlik yoktur. Yarın 3 fabrika açılacak ve 4-5 bin kişi çalışacak. Sizce Çankırı’da 5 bin işsiz var mıdır, tabiiki yoktur. Çankırı her anlamda büyüyor. Eskiden 1 evde 1 araba var yok iken, 1 evde 1 televizyon var iken bugün her evde 2 araba, her odada bir televizyon var. Gelir standardımız yükseldi, daha da yükselecek. Ilgaz’a yapılan telesiyej bir ayda bitecek. Kızılcahamam Çerkeş yolu için her hafta takipteyiz.” dedi.

AK Parti’nin gönül sarayları diktiğini belirterek Ak Saray yüzünden muhalefete seslenen Filiz “Sizler kıskançlıktan Ak sarayı eleştiriyorsunuz. Biz 1 Ak saray değil, bu ülkeye Adliye sarayları, Emniyet sarayları gibi 500 tane saray diktik. Siz ama 1 sarayı eleştiriyorsunuz. Gönüllerin sarayları da bizde. Siz ne kader gereksiz yere eleştirirseniz eleştirin, biz gönül insanı olmaya gönülleri kazanmaya devam edeceğiz. Gönül kazanamayanlarda hatayı önce kendinde arasın” dedi.

Son olarak konuşma yapan AK Parti Çankırı İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, 30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde MHP’nin Ilgaz belediye Başkanlığı seçimlerini kazandığını hatırlatarak, “Yol kazası deniliyor, ama durduk yerde yol kazası olmaz. Yolda ya birisi başka bir araçla sizi taciz edecek, yada dikkatinizi dağıtacak. Başka türlü yol kazası olmaz. Bizi Ilgaz’da paralelci akıllar yol kazasına uğrattı. MHP Ilgaz’ı kazanmadı, biz MHP’ye Ilgaz’ı hediye ettik” dedi.

Ilgaz’da hatadan Cumhurbaşkanlığı seçiminde dönüldüğü de belirten Çivitçioğlu, “Yaptıklarımızı yapamayanlar görülünce değerimiz anlaşıyor. Ilgaz için kimse hesap yapmasın. Hepimiz bir geminin içerisindeyiz ve hepimiz yerimizi yurdumuzu bileceğiz. Ilgaz için yapılan yatırımların sonuna kadar arkasında duracağız. Bir tahterevallinin bir tarafında Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız bir tarafında hepimiz varız. Bu tahterevalliden birileri birilerini itmeye kalkıyor. Yok böyle bir siyaset. Biz bütünüz ve bütünlük içinde hareket edeceğiz” dedi.

Konuşmalar sonrasında kongreye geçildi ve İlçe Başkanı İsmail Akbak ve yönetim kurulu tanıtıldı.

 

Bu haber 1320 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 21:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.