Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

İzmir’de intihar eden polisin kardeşi: Kesinlikle çalma gibi bir şeye inanmıyoruz

 İZMİR’in Çeşme ilçesinde hırsızlıkla suçlandıktan sonra bunalıma girerek yaşamına son veren 21 yıllık polis memuru İsmail Zeybek’in (46) kız kardeşi Fatma Gökkaya, “Olayı öğrendiğimde şok oldum. Basit bir gözlük meselesi. Abim aldığı şeyin en iyisini alırdı. Kesinlikle çalma gibi bir şeye inanmıyoruz. Daha önce birbirleriyle olan bir baskı gibi bir şey olduğunu düşünüyorum.” dedi.   Çeşme ilçesine bağlı […]
Çankırı Gündemi - 1 Nisan 2021 19:02 A A

 İZMİR’in Çeşme ilçesinde hırsızlıkla suçlandıktan sonra bunalıma girerek yaşamına son veren 21 yıllık polis memuru İsmail Zeybek’in (46) kız kardeşi Fatma Gökkaya, “Olayı öğrendiğimde şok oldum. Basit bir gözlük meselesi. Abim aldığı şeyin en iyisini alırdı. Kesinlikle çalma gibi bir şeye inanmıyoruz. Daha önce birbirleriyle olan bir baskı gibi bir şey olduğunu düşünüyorum.” dedi.  

Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı Mahallesi’ndeki polis merkezinde görevli komiser yardımcısı H.Ö.Y., güneş gözlüğünün kaybolmasının ardından savcılığa giderek şikayette bulundu. Başlatılan soruşturma kapsamında, H.Ö.Y.’nin kaybolan gözlüğü ile benzer gözlüğü bulunan polis memuru İsmail Zeybek’in ifadesi alınıp, evinde arama yapıldı. Zeybek, gözlüğün kendisine ait olduğunu faturayı göstererek kanıtladı. Serbest bırakılan Zeybek, olayın ardından evinde başına dayadığı tabancayı ateşleyerek yaşamına son verdi. Zeybek’in cenazesi, İzmir’de yapılan otopsinin ardından memleketi Çankırı’nın merkeze bağlı Handırı köyünde toprağa verildi.

Olayla ilgili açıklamada bulunan polis memuru İsmail Zeybek’in kız kardeşi Fatma Gökkaya,  “Biz aslında bu olayı bilmiyoruz. Ölüm haberinden sonra insanların beni aramasıyla öğrendim, internetteki haberleri. Okuduğumuzda şok olduk. Çok basit, çok saçma gözlük meselesi. Abim aldığı şeyin en iyisini alır. Bakayım diye eline almış olabilir ama kesinlikle çalma gibi bir şeye inanmıyoruz. Daha önce birbirleriyle olan bir baskı gibi bir şey olduğunu düşünüyorum. Bu gözlük olayının da son nokta olduğunu düşünüyorum.” dedi.  

Gökkaya, soruşturma sonucuna göre gerçeğin öğrenilebileceğini belirterek, “Herkes çok sevdiğini, çok candan olduğunu, böyle bir şeye tenezzül etmeyeceğini söylüyor. Ama genel bir bilgimizde yok aslında. Soruşturma sonrasında, raporlardan bütün bunlardan sonra gerçeği öğreneceğiz bizde.” diye konuştu.

İsmail Zeybek’in mesleğini sevdiğini ve mutlu olduğunu aktaran Gökkaya şöyle devam etti: “Son zamanlarda farklı bir şey yoktu kendisinde. Konuştuğumuzda, ‘Çalışıyorum, işteyim’ diyordu. Mutluydu Çeşme’de. İşini de seviyordu, mutluydu. Zaten hep polis olmak istiyordu. Çok barışıktı yani kendisiyle o konuda.  Böyle bir suçlamayı da kabul edecek birisi değildi kendisi. Çok acı. 15 yaşındaki çocuklarda yapmaz böyle bir şeyi. Bir komiserin bir polis memuruna ki onun yaşı çok küçükmüş, abim büyük. Saygıyla bile tatlılıkla halledilebilirdi ama nasıl bir raddeye geldi bilmiyorum.”

 

(Fatma Gökkaya)

Bu haber 282 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 19:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.