Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Maden Faciası Şehidi Burak Karayel İçin Çankırı’da Mevlüt Okutuldu

Faciada hayatını kaybeden Burak Karayel için memleketi Çankırı’da mevlit okutuldu. Ahmet Yesevi Camisi’nde düzenlenen programda, Karayel için mevlit okunmasının ardından dua edildi. Çankırı şehir merkezi Hoca Ahmet Yesevi Cami’de 07 Haziran 2014 Cumartesi günü öğle namazından önce okunan mevlit’e çok sayıda din görevlisi, Karayel ailesini yalnız bırakmayan çok sayıda bay, bayanlı vatandaş katıldı. Mevlit ve […]
Genel - 8 Haziran 2014 09:47 A A

Faciada hayatını kaybeden Burak Karayel için memleketi Çankırı’da mevlit okutuldu.

Ahmet Yesevi Camisi’nde düzenlenen programda, Karayel için mevlit okunmasının ardından dua edildi.

Çankırı şehir merkezi Hoca Ahmet Yesevi Cami’de 07 Haziran 2014 Cumartesi günü öğle namazından önce okunan mevlit’e çok sayıda din görevlisi, Karayel ailesini yalnız bırakmayan çok sayıda bay, bayanlı vatandaş katıldı. Mevlit ve dualar, şehidimiz Burak ve diğer şehitlerin ruhuna hediye edildi.

Şehidimizin dedesi Emekli Din görevlisi Hidayet Özkan “Soma’da kendi ailesinin, rızkını temin etmek için emekle, alın teriyle yeryüzünün yüzlerce metre altında bir kömür madeninde, can pazarında hayatını kaybeden evlatlarımızın, kardeşlerimizin hüznünü, kederini, elemini yaşıyoruz.

Dede Özkan sözlerine şöyle devam etti. Peygamber Efendimizin Müslümanları bir binanın tuğlalarına benzettiğini vurgulayarak, “Yerin metrelerce altında yüzleri kömür karası ama gönülleri iman aydınlığı ile dolu olan 301 kardeşimiz bizim kışın rahat ısınmamız ve keyfimiz için fedai can eylediler.” dedi

Karayel ailesi yaptığı açıklamada yerin metrelerce altında helâl rızık için çalışırken elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden oğlumuz, mühendis Burak Karayel ve işçileri anmak, geride kalan aile fertlerinin acısını paylaşmak istediklerini söyledi.

Şehit Burak’ın amcası Şükrü Karayel ise yaşanan acının tüm Türkiye’nin acısı olduğunu belirterek, Mevlid-i Şerif okuttuklarını vurguladı.

Burak Karayel’in kuzeni Turgut Özkan, yaptığı açılamada, olayın herkesi derinden etkilediğini söyledi. Büyük acı yaşadıklarını belirten Özkan, kentin Burak’a sahip çıktığını dile getirdi. Özkan, mevlit programına vatandaşların yoğun katılım gösterdiğini kaydederek, duyarlı vatandaşlara teşekkür etti.

Daha sonra vatandaşlara Gülsuyu, lokum, helva-ekmek ikram edildi.

www.medyacankiri.com yazı ailesi olarak ”Soma’da meydana gelen maden kazasında 301 vatandaşımız maalesef şehit olmuştur. Şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, şehit yakınlarına ve ailelerine sabır diliyoruz. Allah bu tür acıları bizlere bir daha yaşatmasın. Soma’lı kardeşlerimizin acısı bizim acımızdır, şehitlerimizin acısı bizim acımızdır, Burak’ımızın acısı bizim acımızdır. Allah okunan Mevlit-i şerif ve dualarımızı kabul etsin” diyoruz.

Maden Mühendisi merhum Burak Karayel eşi Aydan Karayel ile birlikte.

Bu haber 1997 kez okundu.
Genel - 09:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.