Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Makamlar, çocuklara devredildi

Valilik Makamı 23 Nisan’da Çocuklara Emanet Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl Covid-19 salgını gölgesinde kutlanıyor. Evlerden çevrimiçi etkinliklerle kutlanacak olan bu yılki bayram öncesi, her yıl olduğu gibi Valilik Makamı minik çocuklara emanet edildi. Makam devri dün Valilik Makamında gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Muammer […]
Çankırı Gündemi - 23 Nisan 2021 16:20 A A

Valilik Makamı 23 Nisan’da Çocuklara Emanet

Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl Covid-19 salgını gölgesinde kutlanıyor. Evlerden çevrimiçi etkinliklerle kutlanacak olan bu yılki bayram öncesi, her yıl olduğu gibi Valilik Makamı minik çocuklara emanet edildi. Makam devri dün Valilik Makamında gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ve İlker Tuncay İlkokulu Müdürü İsmail Küçük ile birlikte Vali Abdullah Ayaz’ı ziyaret eden 4’üncü sınıf öğrencileri Yusuf Tarık Gör, Melis Yiğit, Cemile Sema Yılmaz, Valilik Makamını sırayla devraldılar.

Makamı devralan çocuklar, ilimizdeki salgın süreci ve alınan tedbirler ile son durum hakkında bilgi isteyerek, vaka sayılarını azaltmak için önerilerde bulunarak, maskenin doğru takılmasına dikkat çeken görsellerin paylaşılmasını istediler.

Vali Ayaz makam devri sonunda çocuklara kitap hediye etti. 

Başkan Esen, koltuğunu çocuklara bıraktı

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile başkanlık koltuğunu çocuklara bıraktı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara bayram olarak armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu, pandemi sebebi ile evlere taşınırken 23 Nisan’da çocukların makama geçme geleneği bu yıl da sürdü. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Başkanlık koltuğunu kendisini ziyarete gelen Mareşal Çakmak İlkokulu 4. sınıf öğrencilerine devretti. Okul Müdürü Tahsin Yılmaz beraberinde gelen Necmettin Arslanel, Asiyenur Aşıkmuslu ve Osman Taha Hangişi sıra ile makam koltuğuna oturdu. Küçük Başkanların ilk talimatları ise Park ve Bahçeler Müdürlüğüne oldu. Başkanlar, Çankırı’ya daha çok yeşil alan ve park isterken okullarının oyun alan çizgilerinin yeniden çizilmesini, yanına park yapılmasını ve okullarına giden yolda karşıdan karşıya geçişlerde yayaların can güvenliği için yaya geçidi yapılmasını istedi. Alanın Karayollarına ait olduğunu söyleyen Esen, konuyu araştırarak gerekli görüşmeleri yapmak için söz verdi.

Küçük Başkanların büyüklerine de uyarıları oldu. Pandemi sürecinde maske takma konusunda büyüklerin daha çok özen göstermesi gerektiğini belirten Çocuk Başkanlar, içme suyunun daha dikkatli kullanılmasına da dikkat çekti.

Çocuklar ile bol bol sohbet edip onların isteklerini dinleyen, sordukları soruları tek tek cevaplayan Esen, çocukların bayramını kutlayarak “Pandemi sürecinde büyük sabır gösterdiniz, teşekkür ediyorum. Hep birlikte biraz daha sabır göstermek zorundayız. Bu vesile ile sağlık çalışanlarına bir kez daha minnetlerimi sunuyorum. Sizler ne kadar donanımlı bireyler olursanız, ülkemizin geleceği de o kadar emin ellerde olacaktır. Biz burada emanetçiyiz. Şehrimizi daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için gayret gösteriyoruz. Neticede bu şehir, bizim değil sizin. Geleceğimize ışık olacak sizlersiniz. Bunun için çok çalışmanız gerekiyor. Ben de küçükken sizler gibi 23 Nisan’da makam koltuğuna oturmak istemiştim. Çocukken nasip olmadı. Hayal ettim, çalıştım ve büyüdüğümde bu makam bana nasip oldu.” dedi.

Başkan Esen, ziyaret sonunda çocuklara hediyeler verdi.  

 

 

Bu haber 185 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 16:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.