Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Milletvekili Filiz Ben CHP’lilerinde, MHP’lilerinde Milletvekiliyim Dedi

Milletvekili Filiz: Milletin sandıkta seçtiği milletvekilinin tek görevi ilini kalkındırmaktır! 22. Eldivan Hacı Murat-ı Veli’yi Anma, Kiraz Şenlikleri Kültür ve Spor etkinlikleri dün başladı. Gerçekleştirilen şenliklere katılan milletvekili Hüseyin Filiz, Çankırı’nın kalkınmasının üniversite ve sanayi işbirliği ile gerçekleşeceğini dile getirdi. Milletvekillerinin asli görevinin bulunduğu ili kalkındırmak olduğunu dile getiren Filiz, “Nerede hangi ilçede milleti elinin […]
Genel - 20 Haziran 2014 15:32 A A

Milletvekili Filiz: Milletin sandıkta seçtiği milletvekilinin tek görevi ilini kalkındırmaktır!

22. Eldivan Hacı Murat-ı Veli’yi Anma, Kiraz Şenlikleri Kültür ve Spor etkinlikleri dün başladı. Gerçekleştirilen şenliklere katılan milletvekili Hüseyin Filiz, Çankırı’nın kalkınmasının üniversite ve sanayi işbirliği ile gerçekleşeceğini dile getirdi.

Milletvekillerinin asli görevinin bulunduğu ili kalkındırmak olduğunu dile getiren Filiz, “Nerede hangi ilçede milleti elinin tersi ile iterek millete rağmen siyaset yaparsanız, millette elinin tersiyle sandıkta sizi iter. Bu nedenle milletin dediği olur. Milletin sandıkta seçtiği milletvekilinin tek görevi ilini kalkındırmaktır. Laf kalabalığı ile milleti oyalamanın hiç gereği yok” dedi.

Çankırı’nın hep geri kaldığını da aktaran Filiz, “Çankırı’da seçilen belediye başkanlarının çok büyük görevleri vardır. Ancak belediye başkanları ili kalkındıracak, istihdam sağlayacak projeler üretemez. Eğer siz bir ile proje getirip istihdam sağlayamıyorsanız, istihdam sağlayamıyorsanız, nüfusunuzda da azalma ve kayıp meydana geliyorsa ileri gidemezsiniz ve daima göç veren bir il olursunuz. Dolayısıyla milletvekilleri Ankara ile milleti arasında bağ kurarken, ne kadar gönüllere girerse girsin, ne kadar takla atarsa atsın, isterse kırmızı halı sersin milletine çare etmez. Aş getirecek iş getirecek ve istihdamı sağlayacak. O ili kalkındıracak. Eğer kişi başına düşen milli gelir Türkiye’de 2 bin dolardan 11 bin dolara çıktıysa ve bunun yansıması Çankırı’ya yansımadıysa burada bir eksiklik var. Eğer Çankırı Demokrat Parti döneminde 6 milletvekili bir ilken bugün 2 milletvekili bir ise bunu masaya yatırıp düşünmemiz lazım. Bu ili kalkındırmamız lazım. Peki nasıl kalkındıracağız. Çankırı’yı kalkındıracak iki tane iş var. Üniversite ve sanayi. Üniversite yetişmiş insanı yetiştirecek bize. Çankırı’da iş adamlarının en büyük sıkıntıları yetişmiş kalifiye eleman sıkıntısıdır. Üniversite adam yetiştirecek. Bu saatten sonra Çankırı Karatekin Üniversitesinin öğrenci sayısı 10 binden 25 bin nüfusa nasıl çıkarırız ona bakacağız. Üniversite kalifiye eleman yetiştirecek. Tek başına buraya sanayi getirdiğiniz zaman orada çalışacak kalifiye eleman bulamazsanız sanayi de yarım kalır. Üniversite ve sanayi buluşturacaksanız” dedi.

Çankırı’ya yapılacak olan OSB’nin istihdama büyük katkı sağlayacağını da aktaran Filiz, “Sözün özü şu. Çankırı’da 100 seneye değil 500 seneye yetecek bir sanayi geliyor. Bugünü kadar merkezde olmayan bir sanayi geliyor. Bunun Çankırı ve Eldivan ilçemizdeki vatandaşlarımız tarafından iyi değerlendirilmesi gerekiyor. OSB’deki binalar tamamlandıktan sonra orada 3-5 bin arasında işçi çalışacak. Heyecan başladı, coşku başladı. Bu heyecan ve coşku Eldivan’ı da saracak” dedi.

“Her ilçenin kalkınması bizim ev ödevimiz” diyen Filiz konuşmasının sonunda ise, “Yapılan ve yapılacak olan tüm işlerin takipçisi olacağız. Geçmişte Eldivan İl Genel Meclisi üyemiz olan bir arkadaşımız Faruk Dilsiz arkadaşımız tüm köylerde güzel çalışmalar yaptı ve karnesi de çok iyiydi fakat il genelde kaybetti. Hayırlı olsun. Buna siyaset diyorlar fakat böyle siyaset olmaz. Herkese hak ettiği yeri vereceksin, millette onu değerlendirecek.

Milletle asla yollarımızı ayırmayacağız. Seçilmiş olan belediye başkanlarını, il genel meclisi üyelerini canı gönülden tebrik ediyorum. Çünkü ben Çankırı milletvekiliyim. CHP’lerinde MHP’lilerin de milletvekiliyim. Ayrım yapmak en büyük kötülüktür bu vilayette. Yatırımı eksik getirmek milletimize en büyük haksızlıktır. 180 Bin Çankırılının milletvekiliyim. Dolayısıyla vazifemizi biliyor ve yerine getireceğiz” dedi.

Bu haber 1779 kez okundu.
Genel - 15:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.