Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Milletvekilimiz Filiz Kariyer Günlerinde Yatırım müjdesi verdi

Çankırı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Girişimciler Kulübü tarafından düzenlenen Kariyer Günleri’nin dünkü konuğu Milletvekili Hüseyin Filiz oldu. Burada bir konuşma yapan Filiz, sanayiye verdikleri önemi belirterek, Çankırı’ya Japonların ardından, İngilizlerin ve Fransızların yatırım yapacağını kaydetti. Çankırı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa Milletvekili Hüseyin Filiz’in yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin […]
Genel - 26 Nisan 2014 16:13 A A

Çankırı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Girişimciler Kulübü tarafından düzenlenen Kariyer Günleri’nin dünkü konuğu Milletvekili Hüseyin Filiz oldu. Burada bir konuşma yapan Filiz, sanayiye verdikleri önemi belirterek, Çankırı’ya Japonların ardından, İngilizlerin ve Fransızların yatırım yapacağını kaydetti.

Çankırı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa Milletvekili Hüseyin Filiz’in yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Boz, Milli Eğitim Şube Müdürü Muzaffer Derelli, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda bir açılış konuşması yapan Çankırı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Okul Müdürü İsa Arslan, milletvekili Hüseyin Filiz’in, 38 yıl önce bu okuldan mezun olduğunu söyleyerek,  “Bundan 38 yıl önce kim söyleyebilir diki; Hüseyin Filiz başarılı bir iş adamı ve milletvekili olacak. O bakımdan belki sizlerin arasından da 38 yıl sonra başarılı iş adamları, milletvekilleri, valiler ve bakanlar çıkacak. Ancak bunun için yapmanız gereken bir şey var, o da çok çalışmak” dedi.

Arslan’ın konuşmasından sonra kürsüye gelen milletvekili Hüseyin Filiz de, Çankırı’nın 50 yıldır göç veren bir şehir olduğunu söyleyerek,  “Çankırı kalkınmaya susamış bir şehir. 50 yıldır göç veriyoruz. Artık bu şehrin kaderinin değişmesi lazım. Değişmesi için de, nakış nakış işleyeceğimiz işler var. Bunlardan en önemlisi ise sanayi. Çünkü insanlar burada sanayi olmadığı için Ankara’ya, İstanbul’a göç etmişler. Burada aş olsaydı, iş olsaydı, Ankara’da, İstanbul’da bu kadar Çankırılı olurmuydu” ifadelerini kullandı.

Sanayinin öneminden yola çıkarak, Çankırı’ya Yakınkent OSB’nin getirildiğini dile getiren Filiz, OSB’de 50’ye yakın fabrikanın olacağını belirtti. Japon ortaklığında yapımı devam eden lastik fabrkasından sonra, İngiliz ve Fransızların’da Çankırı’ya yatırım yapacağını aktaran Filiz, İngilizlerin protez, Fransızların ise akaryakıt pompası üretimi alanında faaliyet göstereceğini söyledi.

AK Parti hükümetinin sadece Çankırı’da değil tüm Türkiye’de sanayiye önem verdiğini kaydeden Milletvekili Hüseyin Filiz, “Sanayi bir ülkenin can damarıdır. Bir ülkede üretim olmazsa, sanayi olmazsa, o ülke Atatürk’ün söylediği muhasır medeniyetler seviyesine gelemez. Onun için biz sanayi yatırımlarına çok önem veriyoruz ve 2023’te 500 milyar dolarlık ihracat yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Çankırı’ya önümüzdeki yıllarda Japonca eğitim veren bir Endüstri Meslek Lisesi yapılacağı müjdesini de veren Filiz, ‘’Bu sene mi olur, öbür sene mi olur, bilemiyorum ama alt yapısını tamamladıktan sonra bunu gerçekleştireceğiz” dedi.

Konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan milletvekili Hüseyin Filiz,  bir öğrencinin, ‘MKE’ye işçi alınacak mı?’ sorusu üzerine ‘’Oraya bu sene 22 kişi alınacak ama artık oranın özelleştirilmesi lazım. Devlet memuru zihniyetiyle, asker zihniyetiyle orayı çok fazla ileriye götüremeyiz. MKE’yi, savaş sanayinde önde gelen bir özel kuruluşa vermemiz gerekiyor. Orayı özelleştirdiğimiz zaman orada 500 değil 5 bin kişi çalışır. Bu da Çankırı’ya ve Çankırı’nın gençlerine faydalı olur’’ ifadelerini kullandı.

Filiz son olarak, EML mezunlarının iş bulma noktasında çok avantajlı olduğunu belirterek, “Sanayiciler ara eleman konusunda çok sıkıntı çekiyor. Onun için sanayiciler sizleri çok önemsiyor. Sizler, bu ülkeyi teknik yönden ileriye götürecek kişilersiniz” şeklinde konuştu.

Program sonunda Okul Müdürü İsa Arslan, katılımlarından dolayı milletvekili Filiz’e çiçek takdim etti.

 

 

 

 

Bu haber 2854 kez okundu.
Genel - 16:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.