Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Murat Berat Atalay “AKP Dini Ve Dindarı Yok Ediyor”

CHP Çankırı Milletvekili A.Adayı Murat Berat Atalay, AKP’nin dini ve dindarları yok etmeye çalıştığını öne sürdü. AKP’nin dini kullanarak oy avcılığı yaptığını iddia eden Murat Berat Atalay, AKP’nin İslam’ın içini boşalttığını, İslam ile dalga geçenlerin buluştuğu bir yer haline geldiğini belirtti. Makaracılar Alkışlanıyor AKP’lilerin söylediği sözlerin yenilir-yutulur cinsten olmadığını söyleyen Atalay şöyle konuştu: “Şimdi AKP’lilerin […]
Genel - 18 Şubat 2015 20:44 A A

CHP Çankırı Milletvekili A.Adayı Murat Berat Atalay, AKP’nin dini ve dindarları yok etmeye çalıştığını öne sürdü.

AKP’nin dini kullanarak oy avcılığı yaptığını iddia eden Murat Berat Atalay, AKP’nin İslam’ın içini boşalttığını, İslam ile dalga geçenlerin buluştuğu bir yer haline geldiğini belirtti.

Makaracılar Alkışlanıyor

AKP’lilerin söylediği sözlerin yenilir-yutulur cinsten olmadığını söyleyen Atalay şöyle konuştu:

“Şimdi AKP’lilerin söylediği sözlere bakalım:

-Erdoğan, Allah’ın bütün vasıflarını üzerine bulunduruyor.

-Erdoğan’a dokunmak bile ibadettir.

-Erdoğan’ın doğduğu şehirler mübarektir.

-Erdoğan ikinci peygamber gibidir.

-Erdoğan’ı üzmek Allah’ı üzmektir.

-Erdoğan yüce katta gönderildi.

-Bu Bakara Suresi tam bir makara.

-Erdoğan’ın yaptığını yapmak sünnettir.

İşte bunun gibi daha yüzlerce hadisede Erdoğan’ı övmek için İslam’ın bütün kural ve kaideleri alt-üst edilmiş, İslam ile dalga geçilmiştir. Bu söylenen sözlerin ne manaya geldiğini herkes çok iyi bilmektedir. Erdoğan’ı övmek için bu sözleri söyleyenler dinden çıkmış mıdır ve bu sözlere sessiz kalanlar nasıl bir mesuliyet taşımaktadır.”

Diyanet neden susuyor?

AKP’nin İslam dinine en büyük zararı verdiğini öne süren Atalay şöyle konuştu:

“Yukarıdaki sözlerin es-kazara bir tanesini AKP’li değil de bir başka partili söylese ne olurdu?

Dine yapılan bu saldırı karşısında Diyanet yine susar mıydı? Maalesef bu sözleri söyleyenler ve bu sözler karşısında susanlar acaba küfre ve şirke gittiklerinin farkında mı? Böyle bir yozlaşma, böyle bir cehalet karşısında susanları tarih affetmeyecektir. Fazıl Say hakaret etti diye saldırıya geçenler, Bakara-Makara diyenlere karşı susuyorsa, Allah’tan değil başlarındaki zattan korktuklarının en açık göstergesidir ”

Çankırı Bu Din Tüccarlarına Geçit Vermeyecektir

Müslümanlığından şüphe etmeyeceğimiz Çankırı Milletvekillerimiz dinimize yapılan bu saldırılar karşısında neden susmaktadır diye soran Atalay, “Siyasi gelecekleri uğruna dut yemiş bülbüle döndüler sesleri çıkmıyor, Allah’ın dinine yapılan bu saldırılar karşısında konuşmayarak kimden korkuyorsunuz, eğer Allahtan korkup kuldan utanma hissiniz varsa konuşun ama Saray’da oturan zattan korkuyorsanız o zaman “dilsizler” olarak Çankırı halkı sizi tarihin derin girdapları içerisine gömecektir” dedi.

Din ve dindarı yok etmeye çalışan bu din tüccarı AKP’ye, Çankırı halkının prim vermeyeceğini belirten CHP Çankırı Milletvekili A.Adayı Murat Berat Atalay:”AKP’ye oy vermek yukarıda sıraladığım sözleri söyleyenleri tasdik etmektir. Aynı suça ortak olmaktır. Bakara-Makara diye dalga geçenleri alkışlayarak Kur’an ile aynı dalgayı geçmektir. Dünya çıkarları için bu mesuliyeti Çankırı halkı taşımayacak ve 7 Haziran seçimlerinde din tüccarı AKP’ye oy vermeyecektir.” şeklinde konuştu.

Bu haber 1448 kez okundu.
Genel - 20:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.