Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Orta da Askerlerimize Destek Bayrağımıza Saygı yürüyüşü

Orta ilçesinde kaymakamlık, ilçe ve Belde belediyelerle beraber   binlerce vatandaşın katılımıyla şehitler için bayrak yürüyüşü düzenlendi. Orta ilçesinde kaymakamlık, ilçe ve Belde belediyelerle beraber binlerce vatandaşın katılımıyla şehitler için bayrak yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe katılanlar, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları attı. 15 Temmuz  Şehitler Meydanın dan Saat Kulesine  kadar ‘’ Askerlerimize destek Bayrağımıza selam’’ yürüyüşünde dev Türk […]
Çankırı Gündemi - 5 Mart 2020 11:24 A A

Orta ilçesinde kaymakamlık, ilçe ve Belde belediyelerle beraber   binlerce vatandaşın katılımıyla şehitler için bayrak yürüyüşü düzenlendi.

Orta ilçesinde kaymakamlık, ilçe ve Belde belediyelerle beraber binlerce vatandaşın katılımıyla şehitler için bayrak yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe katılanlar, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları attı.

15 Temmuz  Şehitler Meydanın dan Saat Kulesine  kadar ‘’ Askerlerimize destek Bayrağımıza selam’’ yürüyüşünde dev Türk bayrakları dalgalandı. Genç, yaşlı, engelli demeden Ortalılar katıldığı yürüyüşte, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Ne mutlu Türküm diyene” Her Türk Asker Doğar’’  sloganları atıldı.

Orta Kaymakamı Bayram Yılmaz ev sahipliğinde gerçekleşen yürüyüşe, Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onay, Yaylakent Belediye Başkanı Kadir Dede, İlçe Emniyet Amiri, İlçe Jandarma Komutanı, AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Danacı, MHP İlçe Başkanı Ahmet Denizhan, siyasi parti temsilcileri, Köy ve Mahalle Muhtarları, eğitim camiası ve binlerce vatandaş katıldı.

Yürüyüşte Merkez Camii İmam Hatibi Sadık Çelik ‘’Fetih’’ süresini Bahar Kalkanı Harekatı’na katılan Mehmetçikler için okudu, dualar edilirken, şehitler için saygı duruşunda bulunuldu.

Yürüyüşe katılan Şaban Ilgaz, “Allah ülkemizi düşmanlardan korusun” diyerek Mehmetçikler için dualar etti ve şiir okudu,.

Yaylakent Belediye Başkanı Kadir Dede de tüm Türkiye’nin Bahar Kalkanı Harekatı için tek yürek olduğunu ifade ederek, “Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü için Cumhurbaşkanımız ile birlikte tüm güvenlik güçlerimizin Orta. Belde ve köy halkı olarak bir kez daha yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Rabbim ordumuzu bu davasında muzaffer eylesin” dedi.

Orta Belediye Başkanı  Bayram Yavuz Onay Orta nın vatanseverliği ile bugüne kadar onlarca gazi ve şehidin yurdu olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Bugün sınırdaki ve sınır ötesindeki tüm Mehmetçik için bir araya geldik. Tüm dünyaya Türkiye Cumhuriyetinin gücünü gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz. Suriye’de ne işimiz var diyenlere bizim olan ve bizim sınırımız olan her yerde Türkiye’nin işi olduğunu ifade etmek istiyorum. Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını bir kez daha gördük. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa diliyorum.”

İlçe Müftüsü Ali Ünal’ın  Şehit ve Gaziler için Dua yapmasıyla program sona erdi.

Bu haber 797 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.