Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

otopark

AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, şehirdeki otopark sorununun, 2014 yılında yapılan Ahmet Yesevi Cami altındaki otopark ile çözüldüğünü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla iddia etti. AK Parti İl Başkanı Çelik, 2014 yılında yapımı tamamlanan yaklaşık 220 araçlık Ahmet Yesevi Cami Meydanı altındaki otopark ile şehrin en büyük sorunlarının başında gelen trafik ve otopark probleminin […]
Çankırı Gündemi - 1 Nisan 2021 19:02 A A

AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, şehirdeki otopark sorununun, 2014 yılında yapılan Ahmet Yesevi Cami altındaki otopark ile çözüldüğünü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla iddia etti.

AK Parti İl Başkanı Çelik, 2014 yılında yapımı tamamlanan yaklaşık 220 araçlık Ahmet Yesevi Cami Meydanı altındaki otopark ile şehrin en büyük sorunlarının başında gelen trafik ve otopark probleminin giderildiğini savundu.

Meydan düzenlenmesinin resmi açılışı, 22 Mayıs 2015 tarihinde dönemin Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Çankırı protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi. Başkan Çelik’in, her geçen gün çığ gibi büyüyen, trafikte tartışmalara, kavgalara dönüşen sorunun, 6 yıl önce yapılan kapalı otopark ile çözüldüğünü iddia etmesi kafaları karıştırdı.

Başkan Çelik, büyük bir özveriyle yaptığı paylaşımda, “Hoca Ahmet Yesevi Camii Meydanında güneşli havanın tadını çıkaran değerli abilerimizle hasbihal ederek muhabbetlerine ortak olduk. Bu arada, bizim dönemimizde yapılan dev eserlerden biri olan Hoca Ahmet Yesevi Cami Meydan düzenlemesi ve Katlı Otoparkı Şehrimizin Otopark sorununu ve meydan ihtiyacını önemli ölçüde gidermektedir. Şehrimize kazandırdığımız dükkanlar ve katlı otopark Çankırı Belediyesine halen önemli miktarda gelir getirmektedir. İyi ki yapmışız.”

OTOPARKIN KATI NEREDE?

Çelik’in bahsettiği katlı otoparkta biz tek kattan başka katı göremedik.

Otoparkın bazı bölümlerinin tavandan su damlatması sonucu araçlara zarar vermesi nedeniyle kullanılamadığı da bir gerçek.

Mevcut Ahmet Yesevi Cami altındaki otopark, AVM otoparkı ile polis evi altı ve karşısındaki otopark dışında kullanılabilecek otopark yok. Temennimiz eski valilik binasının olduğu alanda yer altı katlı bir otopark yapılması.

SORUNLAR GÖRMEZDEN GELİNİYOR

Yıllardır bir arpa boyu yol alınamayan ‘Çankırı Devlet Hastanesi’, 10 yıldır bitirilemeyen ve her sene bakıma alınan Çankırı – Ankara karayolu, ışıklı kavşak geçişi, çözülemeyen trafik ve otopark sorununu siyasiler nedense halen yok sayıyor. 

Şehrimizin sorunlarını biz görmezden gelemeyiz. İyi ki yazmışım!

 

Bu haber 70 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 19:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.