• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinde Genç fikirler konuştu

15 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1053 defa okundu.
Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinde Genç fikirler konuştu

Hacı Murad-ı Veli Proje Anadolu İmam Hatip Lisesinde gençler “Demokrasi, 15 Temmuz ve Şehitlik” konularını kendi bakış açıları ile değerlendirerek fikirlerini öğrenci arkadaşları ile paylaştılar.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce başlatılan etkinlikler çerçevesinde “Demokrasi Kültürü, 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Şehitlik” konuları ele alındı.

Öğrenciler oluşturdukları çalışma grupları ile öğretmenleri eşliğinde hazırlanarak bu konudaki düşüncelerini yapmış oldukları sunumlarla öğretmen ve öğrenci arkadaşları ile paylaştılar. Yaklaşık üç gün süren etkinlikte temalar üzerinden hareket eden öğrenciler kendi özgün fikirlerini de paylaşma fırsatı buldular. 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan okul müdürü Mürsel Eroğlu “Öğrencilerimizin demokrasi bilincinin oluşmasına katkı sağlamada önemli bir etkinlik gerçekleştirdik. Bu etkinlik sayesinde öğrencilerimiz kendi düşüncelerini de rahatlıkla paylaşma fırsatı bulmuşlardır.  Ayrıca darbelerin Türkiye demokrasisine vermiş olduğu zararların ve özellikle 15 Temmuz darbe girişiminin perde arkasında yer alan ihanet şebekelerinin tanıtılması ve ortaya konması da öğrencilerimiz açısından faydalı olmuştur” dedi.

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN