Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Salim Usludan Çankırı yolu açıklaması

TBMM İdare Amiri ve Çorum milletvekili Salim Uslu yerel basına gönderdiği açıklamada Çankırı yolunun önümüzdeki günlerde ihalesinin duyurulacağını açıkladı. Açıklamada yolun duble olup olmayacağıyla ilgili bilgiye yer verilmedi. Uslu’nun açıklaması şöyle: Çorumu İskilip İlçesi üzerinden Çankırıya bağlayan İskilip ve Bayat İlçelerinin de Ankaraya ulaşımını sağlayan İskilip – Çankırı yolu ihale ediliyor. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan […]
Çankırı Gündemi - 13 Kasım 2014 23:55 A A

TBMM İdare Amiri ve Çorum milletvekili Salim Uslu yerel basına gönderdiği açıklamada Çankırı yolunun önümüzdeki günlerde ihalesinin duyurulacağını açıkladı. Açıklamada yolun duble olup olmayacağıyla ilgili bilgiye yer verilmedi. Uslu’nun açıklaması şöyle:

Çorumu İskilip İlçesi üzerinden Çankırıya bağlayan İskilip ve Bayat İlçelerinin de Ankaraya ulaşımını sağlayan İskilip – Çankırı yolu ihale ediliyor.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, “Toplam uzunluğu 86 km ve yatırım programında olan Ankara – Çankırı Ayrımı ile İskilip arasındaki yolun 2A standardında projesinin tamamlanmasını sağlamıştık. İki kısımdan oluşan, Karayolları 7 ve 15. Bölge sınırları içerisindeki yolun ihale hazırlıkları yaklaşık maliyet hazırlanması aşamasına gelmiştir. Önümüzdeki günlerde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 2 ayrı ihale olarak ilana çıkılması planlanmaktadır.” dedi.

İskilip ilçesinde devam etmekte olan Karayolu yatırımları ile ilgili de açıklamalarda bulunan Uslu,

“İskilip – Tosya yolunun 10 Kmlik kısmı ve Şehir geçişi yılsonu itibari ile tamamlanması planlanmaktadır. Proje kapsamında; Şehir Geçişinde Km:0+500 ve Km:3+500de iki adet kavşak projesine uygun olarak bitirilmiş, yol kotu ile ilgili yaşanan sorunlar ilgili makamlarla görüşülerek çözüme kavuşturulmuştur. Km:0+200 de salyangoz tipi kavşak yapılması talebiyle ilgili proje hazırlanmış olup yapımına başlanacaktır. İskilip – Tosya yolunun Karayolları 15.Bölge Hududuna kadar olan 28 Kmlik kısmının projesi de hazırlanmış yatırım programına da alınmıştır. 2015 yılı içerisinde ihale edilmesi programlanmaktadır.

Toplam uzunluğu 51 km olan İskilip – Çorum yolu 0 – 26 Km. arasındaki kısmının ihalesi 2012 yılında yapılarak çalışmalara başlanmıştır. Bu yolda kamulaştırma problemleri devam etmekte olup, kamulaştırma problemi olmayan 10 – 26 Km arasında çalışmalar devam etmekte 2015 yılı sonu itibariyle bu kesim tamamlanacaktır. Yol kapsamında 5 adet kavşak yapılacak olup, 3 adet kavşak devam eden ihale bünyesinde, 2 adet kavşak da 2015 yılı içerisinde ihale edilmesi planlanmaktadır.” dedi.

Kaynak: İskilipin sesi Gazetesi

Bu haber 1211 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 23:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.