Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Satıyüzü Köyü Sakinleri Biraraya Geldi

Satıyüzü köyü sakinleri bayram dolayısıyla köylerinde biraraya gelerek köy geleneklerini sürdürdüler. Yolları üzerindeki mezarlıklardan geçerken Ümmeti Muhammed’in ruhlarına Fatihalar okuyarak, Ünür Köyü mezarındaki şehitlerimizin mezarlarını ziyaret ettiler. Köylerine giderek geçmişlerini, atalarını yâd ettiler. Köyde yine ilkleri gerçekleştirmek üzere Satıyüzü Köyü K.D.Y. Derneği Ankara Dernek Başkanı M.Ali Ateş, Satıyüzü Köyü Çankırı Dernek Başkanı Ahmet Çomak, köy […]
Genel - 4 Ağustos 2014 08:55 A A

Satıyüzü köyü sakinleri bayram dolayısıyla köylerinde biraraya gelerek köy geleneklerini sürdürdüler.

Yolları üzerindeki mezarlıklardan geçerken Ümmeti Muhammed’in ruhlarına Fatihalar okuyarak, Ünür Köyü mezarındaki şehitlerimizin mezarlarını ziyaret ettiler. Köylerine giderek geçmişlerini, atalarını yâd ettiler. Köyde yine ilkleri gerçekleştirmek üzere Satıyüzü Köyü K.D.Y. Derneği Ankara Dernek Başkanı M.Ali Ateş, Satıyüzü Köyü Çankırı Dernek Başkanı Ahmet Çomak, köy muhtarı Ali Değirmenci’nin organizasyonunda düzenlenen 700 kişilik iftara; Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı Metin Memiş ile Ankara ve Çankırı’dan gelen köylülerle katıldı.

Eski dernek başkanı Bekir Demirtaş yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi: “Başta dernek başkanları ve yönetimlerine, muhtarımıza, sponsor kardeşlerimize ve desteği olan herkese çok teşekkür ediyorum.

Evet şu beraberlik gerçekten çok güzel bir beraberlik, böyle güzel organizasyonlarda buluşabilmek ne güzel. Gerçekten bu birlik ve beraberliklere çok ihtiyacımız var. Hemşerilerim; Satıyüzü’lü olmak gerçekten bir ayrıcalık. Nereye gidersek gidelim, Satıyüzü deyince bütün kapılar açılıyor. Çünkü gerçekten bütün dairelerde arkadaşlarımız ve dostlarımız var, bu da bizler ve siz köylülerimiz için büyük bir avantajdır.

Bundan sonra Hidayet Çelik Başkanımız da yanımızda. Allah’ın izniyle siz köylülerimize yapmayacağımız iş kalmayacaktır. Bu birlik ve beraberliğimizle hizmetleri yaparken de siyaset gibi herhangi bir ayrım yapmadan, dedikodu yapmadan, koruyalım” dedi.

Satıyüzü Köylüler bir daha ki seneye daha kapsamlı organizasyonlar için sözleştiler.

Görüşlerine başvurduğumuz İl Genel Meclisi Üyesi Hidayet Çelik ise şunları söyledi:

“Yüce Allahtan; insanlığın ve değerlerimizin anlamını yitirdiği günümüzde akrabalarını dostlarını, büyük ve küçüklerini hatırlayan-hatırlanan, ahde vefayı bilen kullarından etmesi, Türk ve İslam dünyasında hüküm süren kan ve gözyaşının durmasına vesile olması dileği ile huzur, mutluluk ve sağlık, afiyetler dileklerimle; başta köylülerimizin, Çankırılıların ve Türk-İslam aleminin Ramazan Bayramı kutluyorum” dedi.

Bu haber 2795 kez okundu.
Genel - 08:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.