Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

ŞEHİDİMİZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI!

Genç Mühendisin Cenazesinden Yürek Burkan Kareler Maden Şehidimiz Burak Karayel’in naşI 15 Mayıs 2014 saat 01.30 sularında Çankırı’ya getirildi. Şehidimizin naşı baba ocağı Çankırı’ya gelişinde Çankırı Emniyeti ve Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Ambulansı hazır bulundu. Çankırı Atatürk Stadının yanındaki evinin önünde dua edilip helallik alınan şehidin naaşı Sarıbaba mezarlığındaki gasilhanede bulunan morga kondu. Maden mühendisinin […]
Çankırı Gündemi - 15 Mayıs 2014 19:40 A A

Genç Mühendisin Cenazesinden Yürek Burkan Kareler

Maden Şehidimiz Burak Karayel’in naşI 15 Mayıs 2014 saat 01.30 sularında Çankırı’ya getirildi. Şehidimizin naşı baba ocağı Çankırı’ya gelişinde Çankırı Emniyeti ve Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Ambulansı hazır bulundu. Çankırı Atatürk Stadının yanındaki evinin önünde dua edilip helallik alınan şehidin naaşı Sarıbaba mezarlığındaki gasilhanede bulunan morga kondu.

Maden mühendisinin cenaze namazını dedesi Büyük Camii Emekli İmamı hacı Hidayet Özkan kıldırdı. Cemaat Camii dışına taştı.

Soma’daki maden faciasında yaşamını yitiren 27 yaşındaki genç mühendis Burak Karayel, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

Soma’daki maden faciasında hayatını kaybeden maden mühendisi 06 Nisan 1987 doğumlu, (27 yaşındaki) Burak Karayel, memleketi Çankırı’da emekli imam dedesinin kıldırdığı cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Hayatının baharında elim faciada vefat eden Karayel, geride acılı bir eş bıraktı.

Burak Karayel ile 8 yıl önce aynı üniversitede okurken tanışan, 11 ay önce de (Geçtiğimiz 2013 yılı Haziran ayında) yaşamlarını birleştiren Aydan Karayel ise eşinin cenazesinde güçlükle ayakta durabildi.

Çankırı Hoca Ahmet Yesevi Camii’nde öğlen namazının ardından düzenlenen cenaze törenine Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, milletvekilleri İdris Şahin, Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Özkan Ulutaş, Jandarma Komutanı Kd. Albay Şakir Uslu, Eski Emniyet Müdürümüz Ali Murat Dağlı, Eski Milletvekili Ahmet Bukan ile şehir içi ve şehir dışından gelerek isimlerini ayrı ayrı yazamadığımız ve Karayel ailesini yalnız bırakmayan çok kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Namazın kılınması ile genç mühendisin tabutu omuzlara alındı. Karayel’in tabutunu omuzlarına alan yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Tabutun başında güçlükle ayrılan maden şehidi mühendisin eşi Aydan Karayel ise hayat arkadaşına son kez “beni bırakıp nere gidiyorsun?” diye seslenirken göz yaşı döktü.

Sevenlerinin omuzlarında Çankırı Sarıbaba aile mezarlığına getirilen genç mühendisin naşı kendisi açılan mezarına defnedildi. Genç mühendisi mezara ağabeyi, amcası indirdi. Acısı yüzünden okunan baba Hüseyin Karayel, genç bir evladı toprağa vermenin hüznünü yaşarken yakınları da gözyaşlarına boğuldu.

Hayatının baharında elim faciada vefat eden Burak Karayel, geride acılı bir eş bıraktı. Karayel’in eşi ve birinci derece yakınları tabuta sarılarak gözyaşı dökerken onları sakinleştirmek yine yakınlarına kaldı.

Şehidimizin mekanı Cennet olsun, Gül Bahçeleri ile dolsun. Amin.

Bu haber 3839 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 19:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • Turgut ÖZKAN 16 Mayıs 2014 08:26

  Maden Şehidimiz yeğenim Burak Karayel i ebediyete uğurlarken bizleri yalnız bırakmayan şehidimize sahip çıkan kadirşinas Çankırılı hemşerilerimize eski ve yeni mesai arkadaşlarıma üniversitedeki hocalarıma duyulduğu andan itibaren telefonda ve sosyal medyada bizleri yanlız bırakmayan Çankırı Milletvekili Hüseyin Filize, İdris Şahine, Çankırı Valisi Vahdettin Özcana, Belediye başkanı İrfan Dinçe, Vali Yardımcılarına, Daire Amirlerimize Akparti İl başkanı Salim Çivitçioğluna, MHP il başkanı Yusuf Naci Bayındıra, Ülkü Ocakları Başkanı Bahadır Akbabaya, Akparti Gençlik Kolları başkanı Raşit Çelebiye, TÜRKAV başkanı İsa Bölükbaşına, Türk Ocakları başkanı Ali Harmancıya, Çayırpınar Köyü lü hemşerilerime ve adını sayamadığım acımızı paylaşan bütün dostlarımıza şahsım ve ÖZKAN ile KARAYEL aileri adına şükranlarımı sunarım.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.